Buvusi Šventosios komplekso „Elija“ plėtotoja siekia iš valstybės 8 mln. eurų žalos atlyginimo

Bankrutavusi buvusio Šventosios komplekso „Elija“ plėtotoja bendrovė „Baltijos pirkliai“ iš valstybės siekia 8 mln. eurų žalos atlyginimo.

Asociatyvi nuotrauka.<br>M.Patašiaus nuotr.
Asociatyvi nuotrauka.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 21, 2017, 10:20 AM, atnaujinta Oct 23, 2017, 3:41 PM

Pasak bendrovei atstovaujančios advokatų kontoros „Cobalt“ vadovaujančio teisininko Mariaus Intos, žalą bendrovė patyrė dėl Klaipėdos apygardos prokuratūros veiksmų – 2008 metais prokurorai, gindami viešąjį interesą, kreipėsi į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo. Užsitęsus ginčams, įmonė nebegalėjo baigti projekto ir galiausiai bankrutavo, nors teismai pripažino, jog prokurorų pretenzijos buvo nepagrįstos.

„Problema ta, kad dėl tų procesų praktiškai buvo apribotos galimybės baigti vystyti projektą ir rezultatyviai jį parduoti, šitos priežastys lėmė, kad bendrovė buvo restruktūrizuojama, o kadangi teismo procesas užsitęsė labai ilgai – nuo 2008 iki 2014 metų – tai „Baltijos pirkliai“ nesugebėjo išsikapstyti ir buvo priversti bankrutuoti“, – BNS sakė jis.

M. Intos teigimu, 8 mln. eurų žalą nustatė finansų ekspertai.

„Bankroto administratorius buvo priverstas parduoti jį greičiau ir galbūt ne už tokią patrauklią kainą, už kokią būtų galima parduoti turtą, jeigu jis būtų realizuojamas įprastinėmis rinkos sąlygomis. Tokiu būdu ir susidarė ta žala, kurią lėmė prokurorų veiksmai ir jos atlyginimo nuspręsta siekti“, – teigė advokatas.

Pasak jo, kol kas panašių atvejų, kai plėtotojas kreipiasi į teismą dėl nepagrįstų prokurorų veiksmų kilusios žalos, Lietuvoje nėra buvę.

„Kiek nagrinėjome, visiškai akivaizdaus panašaus atvejo neradome. Ir čia mes susiduriame su pirmuoju iššūkiu, nes pirmas iš kylančių klausimų, kas iš Lietuvos teismų – bendrosios kompetencijos ar administraciniai teismai – turėtų nagrinėti tokio pobūdžio klausimus. Mes gali būti, kad būsime tie, kurie prisidės prie tokios teismų praktikos formavimo“, – sakė jis.

Rugsėjį Klaipėdos apygardos administracinis teismas atsisakė priimti „Baltijos pirklių“ skundą, nusprendęs, kad ne jo kompetencija nagrinėti ginčą.

Tačiau šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas kreipėsi į specialiają teisėjų kolegiją, kuri turi spręsti dėl bylos teismingumo.

Bankroto administratoriaus teigimu, didžiausias „Baltijos pirklių“ kreditorius yra bankas SEB.

„Baltijos pirkliai“ nuo 2006 metų Šventosios kurorte statė 29 mln. eurų vertės viešbučio bei apartamentų kompleksą. 2010 metais baigtas statyti butų kompleksas, šalia taip pat planuota statyti 45 mln. eurų vertės vandens pramogų parką su konferencijų centru.

Prokurorai dėl statybų teisėtumo 2008 metais buvo kreipęsi į teismą, tačiau 2014 metais teismai nusprendė, jog kompleksas pastatytas teisėtai. Tais pačiais metais „Baltijos pirkliams“ iškelta bankroto byla.

2016 metais penkis neįrengtus daugiabučius varžytinėse 3,63 mln. eurų įsigijo bendrovė „Naujoji Elija“, kuri planuoja investuoti 10 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.