Saulius Skvernelis apie mokslininkų norimas didesnes algas: „Nieko nestebina“

Premjeras Saulius Skvernelis LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ premjeras tvirtino, kad Vilniaus universiteto mokslininkų noras didesnių algų, jo visai nestebina.

S. Skvernelis apie mokslininkų norimas didesnes algas: „Nieko nestebina“.<br>AP nuotr.
S. Skvernelis apie mokslininkų norimas didesnes algas: „Nieko nestebina“.<br>AP nuotr.
S. Skvernelis apie mokslininkų norimas didesnes algas: „Nieko nestebina“.<br>AP nuotr.
S. Skvernelis apie mokslininkų norimas didesnes algas: „Nieko nestebina“.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 14, 2017, 8:08 AM, atnaujinta Nov 14, 2017, 9:38 AM

„Nieko naujo. Matyt, jau nebestebina, kad visi vienu metu, prakentėję, 27 metus, dabar sako, kad yra problemų. Ir taip sako ir gydytojai, ir mokslininkai, gal dar ir gelbėtojai prisijungs tuoj“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, Vyriausybė jau daro tam reikalingus žingsnius.

„Kalbant apie aukštąjį mokslą, tai mes dabar vykdome reformą. Reforma įsibėgėjo, gruodžio mėnesį turėsime jau tam tikrus apmatus dėl tinklo. Tai irgi yra susiję su administraciniais išlaikymo kaštais. Kitų metų biudžete yra numatyta 22 milijonai eurų dėstytojų ir mokslininkų algų kėlimui. Mes matome, kokia yra padėtis. Viskas vyksta lygiagrečiai su aukštojo mokslo reforma“, - LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė S.Skvernelis.

Dalis Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ragina valstybės institucijas užtikrinti reikiamą finansavimą aukštosioms mokykloms, jog mokslininkų ir dėstytojų atlyginimų didinimas nebūtų užkrautas tik pačioms įstaigoms.

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, VU Filosofijos fakulteto mokslininkų iniciatyvinė grupė ragina kolegas siųsti laiškus Seimo nariams ir reikalauti imtis ryžtingų veiksmų, jog bendras finansavimas švietimui ir mokslui artėtų prie tarptautinių organizacijų rekomenduojamo 6 proc. Bendrojo vidaus produkto. Kitąmet švietimui planuojama skirti 4,5 proc. BVP.

Akcijos iniciatoriai piktinasi aptakiais politikų pareiškimais, kad „bus papildomai investuojama į dėstytojų ir mokslo darbuotojų darbą", ir vengimu konkrečiai įvardyti, kiek, kaip tikėtina, kils atlyginimai dėstytojams. Jie nurodo, kad universiteto lektorius šiuo metu vidutiniškai į rankas gauna apie 500 eurų, docentas -150-200 eurų daugiau. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša tikina, kad kitąmet žadama skirti 22,6 mln. eurų dėstytojų atlyginimams kelti, tačiau VU atstovai sako, kad nėra aišku, kaip tiksliai šios lėšos pasieks universitetų darbuotojus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.