Vilniuje viešintis P. Porošenka žada ginti teisėsaugą nuo politikų kišimosi

Vilniuje viešintis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka žada saugoti su korupcija kovojančias teisėsaugos institucijas nuo politikų kišimosi, ir sako esąs pasirengęs pateikti įstatymo projektą dėl antikorupcinio teismo steigimo.

 P.Porošenko susitiko su D.Grybauskaite.<br> president.lt nuotr.
 P.Porošenko susitiko su D.Grybauskaite.<br> president.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 8, 2017, 1:45 PM, atnaujinta Dec 8, 2017, 2:55 PM

„Jokių grėsmių dėl politikų kišimosi antikorupcinių institucijų veikloje aš neleisiu“, – sakė P. Porošenka per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Jis teigė D. Grybauskaitei pateikęs labai detalią informaciją apie situaciją dėl Ukrainos nacionalinio antikorupcinio biuro. Šiai institucijai, kritikų teigimu, pastaruoju metu buvo iškilusi grėsmė dėl politikų spaudimo.

P. Porošenka sakė, kad Ukrainos antikorupcinė sistema buvo sukurta jo iniciatyva, ir niekada nebuvo jokių pranešimų apie prezidento institucijos kišimąsi į tyrimus.

„Skėčio nuo antikorupcinių organų neturi niekas – nei ministrai, nei deputatai, nei gubernatoriai“, – tikino Ukrainos prezidentas.

P. Porošenka į Lietuvą atvyko praėjus dienai, kai Ukrainos parlamentarai atsiėmė įstatymo projektą, kuris, kritikų teigimu, būtų pakirtęs antikorupcinių institucijų nepriklausomybę.

Klausimas iš darbotvarkės išbrauktas po Tarptautinio valiutos fondo, Pasaulio banko, Europos Sąjungos (ES) ir JAV perspėjimų ginti Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro savarankiškumą.

P. Porošenka Vilniuje sakė, kad parlamentui nereaguojant į siūlymą kurti antikorupcinį teismą, jis artimiausiu metu pateiks įstatymo projektą, kuris atsižvelgs į tarptautinių ekspertų pastangas.

Lietuvos prezidentė savo ruožtu sakė, kad Ukraina turi užtikrinti ir teisėsaugos nepriklausomumą nuo politikų, ir teisėsaugos nesikišimą į politinius procesus.

Atsakydama į Ukrainos žurnalistės klausimą, D. Grybauskaitė kelis kartus pabrėžė, kad su teisėsaugos politikavimo problema anksčiau susidurdavo ir Lietuva.

„ES ir Lietuvos pozicija, kad demokratinė valstybė turi užtikrinti teisėsaugos institucijų nepriklausomybę ir politikų nesikišimą į teisėsaugos darbą. Tai bendras principas, kuris galioja mums, Lietuvoje, toks turi būti ir Ukrainoje“, – per bendrą spaudos konferenciją sakė D. Grybauskaitė.

„Bet tai reiškia ir teisėsaugos institucijų didžiulę atsakomybę, kad (...) ikiteisminė informacija negali būti naudojama ar teikiama viešai erdvei ar politikams kaip susidorojimo įrankis su oponentais. Aš kalbu apie Lietuvos patirtį, kad tokios pagundos ir tokie atvejai buvo ir mūsų istorijoje“, – teigė ji.

„To proceso, kad teisėsauga pradeda dalyvauti politikoje per informacijos panaudojimą, per šantažą, toleruoti jokioje valstybėje negalima. Dar kartą akcentuoju, kad kalbu apie Lietuvos patirtį ir mano poziciją Lietuvos teisėsaugos institucijų atžvilgiu. Ta praktika ir ta pozicija taip pat taikytina ir reikalavimai mūsų yra taip pat ir Ukrainos pusei“, – pridūrė prezidentė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.