Metų prokuroru tapo Agurkinių bylai vadovavęs Zdzislavas Tuliševskis

Metų prokuroru tapo Agurkinių nusikalstamo susivienijimo bylai vadovavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Zdzislavas Tuliševskis.

 Prokuroras Zdzislavas Tuliševskis.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
 Prokuroras Zdzislavas Tuliševskis.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
 Prokuroras Aurelijus Navickas.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
 Prokuroras Aurelijus Navickas.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
 Prokuroras Vytautas Gataveckas.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
 Prokuroras Vytautas Gataveckas.<br> Generalinės prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 5, 2018, 11:33 AM, atnaujinta Apr 5, 2018, 2:07 PM

Kaip ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra, konkurso nugalėtoju Z.Tuliševskį išrinko ne tik komisija, bet ir visa prokuratūros bendruomenė, už kandidatus į Metų prokuroro vardą balsavusi prokuratūros svetainėje.

Z.Tuliševskis Metų prokuroro rinkimuose sublizgėjo jau antrą kartą. 2014 metais šiame konkurse jis užėmė antrąją vietą.

Prokuroras organizavo ir vadovavo ikiteisminiams tyrimams įtariant ir kaltinant asmenis sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymu, veikiant nusikalstamuose susivienijimuose, siekiant atskleisti ir užkardyti neteisėtą disponavimą labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais.

Prokuroras palaikė valstybės kaltinimą didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusioje vadinamojo Agurkinių susivienijimo baudžiamojoje byloje. Joje 14 asmenų kaltinti ginkluotų nusikalstamų susivienijimų organizavimu, dalyvavimu jų veikloje, labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabanda. Susivienijimo vadovas taip pat kaltintas rengimusi nužudyti bei nužudymu.

Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo nusikalstamo susivienijimo dalyviams buvo skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Prokuroras taip pat vadovauja ikiteisminiam tyrimui, kuris atliekamas dėl pataisos namuose veikusio nusikalstamo susivienijimo veiklos. Šiame tyrime įtarimai pareikšti 16 asmenų.

Antrąją vietą „Metų prokuroro“ rinkimuose pelnė Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas. Jo specializacija – ikiteisminiai tyrimai, susiję su prekyba žmonėmis, jų išnaudojimu priverstiniam darbui ar paslaugoms, įtraukimu į prostituciją.

Prokuroras vadovavo ikiteisminiam tyrimui, kuriame trys asmenys kaltinami organizuotoje grupėje platinę narkotines medžiagas Vokietijoje, į šiuos nusikaltimus įtraukdami Lietuvos piliečius. Bylos duomenimis, Nyderlanduose kaltinamieji Lietuvos piliečius įtraukė į prostitucijos tinklą. Bendradarbiaujant su Vokietijos pareigūnais buvo atskleisti daugiau nei 10 metų vykdyti grupuotės nusikaltimai, šiuo metu 40 tomų sudaranti byla nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme.

A.Navickas valstybės kaltinimą palaikė ir didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje gimdymo namuose byloje, kur dvi moterys kaltintos, nes padėdavo moterims gimdyti namuose ir išduodavo joms atitinkamus dokumentus, tam neturėdamos teisės ir už tai imdamos piniginį atlygį. Vieną iš kaltinamųjų teismui išteisinus, po prokuroro apeliacinio skundo abi moterys pripažintos kaltomis. Jų skundus šiuo metu nagrinėja Lietuvos aukščiausiasis teismas.

Trečiąją vietą pelnė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Vytautas Gataveckas, vadovaujantis ypatingo sudėtingumo ikiteisminiams tyrimams dėl smurtinių nusikaltimų ir nužudymų.

V.Gataveckas vadovavo 2016 metais pradėtam ikiteisminiam tyrimui dėl naujagimio nužudymo Jonavoje. Negyvo naujagimio kūnas buvo rastas lovos patalynės dėžėje. Pernai naujagimio mama Kauno apygardos teisme išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį, jai skirta laisvės atėmimo bausmė.

Prokuroras organizavo ir didžiulį rezonansą sukėlusį ikiteisminį tyrimą dėl Kėdainiuose mamos ir jos sugyventinio fiziškai ir psichologiškai gniuždyto bei mirtinai sumušto keturmečio. Byla šiuo metu nagrinėjama Kauno apygardos teisme.

Iš viso šiais metais Generalinės ir apygardų prokuratūrų vadovai „Metų prokuroro“ konkursui buvo pateikę penkiolikos prokurorų kandidatūras.

Šiais metais Metų prokurorai apdovanoti specialiai šiai progai sukurtais ženkleliais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.