Baigėsi dar neprasidėjus – Seimas nukėlė tyrimo išvadų dėl LRT veiklos tvirtinimą

Ketvirtadienį Seimas planuoja tvirtinti parlamentinio tyrimo išvadas dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos.

Monika Garbačiauskaitė.<br> T.Bauro nuotr. 
Monika Garbačiauskaitė.<br> T.Bauro nuotr. 
Monika Garbačiauskaitė.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Monika Garbačiauskaitė.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2018-10-25 08:56, atnaujinta 2018-10-25 12:59

Į nenumatyto posėdžio darbotvarkę įtrauktas klausimo svarstymas ir priėmimas.

Trečiadienį šioms išvadoms pritarė pagrindiniu paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Jis atmetė Audito komiteto raginimą daryti pertrauką, kol tyrimo komisijos sudarymą įvertins Konstitucinis Teismas.

Dar nepradėjus svarstyti šio klausimo valstietis Jonas Jarutis pasiūlė pusvalandžio pertrauką iki šio klausimo svarstymo. Seimas šiam pasiūlymui pritarė. 

Liberalai prašė, kad pertrauka būtų darome ne pusvalandžio, o tol kol Etikos ir procedūrų komisija apsvarstys gautą kreipimąsi.

„Mes spėjame, kad yra pažeista procedūra“, – Seimui sakė liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Valstietė, Teisės ir teisėtvarkos komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė nesuprato, kur yra matomas statuto pažeidimas.

Buvęs valstietis Povilas Urbšys klausė parlamentarų, ar jie taip pat pastebėjo, kaip „pasikeitė“ Seimo statutas po to, kai Seime dirbti pradėjo A.Širinskienė.

„Pripažinkime, kad vienas statutas galiojo iki A.Širinskienės, o kitas jau po jos. Iš neteisės teisė neatsiranda. Pagalbinis komitetas padarė pertrauką ir klausimo nesvarstė. O interpretavimas, kaip čia viskas buvo apiforminta, yra ne kas kitas, o A.Širinskienės suvokimas, kas yra teisė. Kiek mes kartų buvome užlipę ant jos teisinio išprusimo grėblio“, – kalbėjo politikas, skatindamas nepasiduoti spaudimui.

Po pertraukos Seimas balsavo, ar reikia padaryti dar vieną pertrauką, šį kartą – savaitės trukmės. Seimas šiam pasiūlymui pritarė.

Seimo komisijos išvadose siūloma steigti naują LRT valdymo organą – valdybą. Taip pat siūloma koreguoti LRT tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencija, trumpinti tarybos narių kadenciją.

LRT vadovybė nuogąstauja, kad tokie pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.

Išvadose minimi ir viešųjų pirkimų pažeidimai, padaryti prie ankstesnės vadovybės. Konstatuota, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nuo 2005 metų sistemingai fiksavo pažeidimus, bet nėra duomenų, kad tuometinė LRT vadovybė būtų ėmusis priemonių užkirsti jiems kelią.

Seimas gruodžio pabaigoje sudarė komisiją LRT finansams tirti. Jai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, išnagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą, jos atitikimą europinei praktikai ir t. t.

Seimo tyrimo metu pasikeitė LRT vadovybė. Pasibaigus ankstesnio LRT vadovo Audriaus Siaurusevičiaus antrajai kadencijai, generaline direktore kovo mėnesį išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.