Po Sauliaus Skvernelio sprendimo – politikų emocijų pliūpsnis

Kartu su besitraukiančiais trimis ministrais iš pareigų turi trauktis ir premjeras Saulius Skvernelis, pareiškė opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Emocijos po S. Skvernelio sprendimo: prakalbo apie Vyriausybės griūtį, ragina trauktis premjerui.
Emocijos po S. Skvernelio sprendimo: prakalbo apie Vyriausybės griūtį, ragina trauktis premjerui.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Saulius Skvernelis, Gabrielius Landsbergis.<br>D.Umbraso nuotr.
Eugenijus Gentvilas.
Eugenijus Gentvilas.
Remigijus Žemaitaitis.<br>D.Umbraso nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

2018-12-03 11:12, atnaujinta 2018-12-03 13:09

G. Landsbergis: premjeras S. Skvernelis turi atsistatydinti

„Premjeras pripažino, kad Vyriausybė – didelė, esminė dalis ministrų nesusitvarkė su pareigomis. Tai man kyla esminis klausimas, ar apskritai neverta pripažinti, kad šita Vyriausybė in corpore nesusitvarkė ir ar neverta premjerui tiesiog atsistatydinti pačiam – prisiimti atsakomybę už visas vykdančias ir vykdomas reformas“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, Vyriausybę ištikusi rimta krizė, kritikos neatlaiko ir kitų sričių – sveikatos bei socialinio darbo ir apsaugos ministrai.

„Aš manau, kad Vyriausybė yra gilioje krizėje todėl, kad šalia tų trijų ministrų yra dar ir ministras Linas Kukuraitis, kuris, turbūt mažai kam kyla klausimų, kaip kokybiškai buvo įgyvendinta vaiko teisių pertvarka, šalia jo yra ministras Aurelijus Veryga su uždaromomis ligoninėmis regionuose. Aš manau, kad šita Vyriausybė jau savo atgyveno“, – BNS teigė G. Landsbergis.

Pirmadienį premjeras S. Skvernelis pranešė keičiantis tris ministrus – kultūros, aplinkos bei švietimo ir mokslo.

R. Žemaitaitis: atšaukti ministrai vykdė reformas

Prie valdančiųjų nuo rudens prisišliejusių „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad premjero Sauliaus Skvernelio sprendimas pakeisti tris ministrus nebuvo netikėtas.

Jis pabrėžia, kad visi trys ministrai bandė įgyvendinti struktūrines reformas.

„Matyt, niekada nebus jie populiarūs, ir pertvarkos įžiebia konfliktus“, – BNS teigė R. Žemaitaitis. Jo teigimu, premjero žingsnis nebuvo naujiena.

„Ne naujiena. Daugiau mažiau buvo apkalbėta, kad reikia nuimti visuomenėje ir valstybėje kylančias karštas emocijas. Tuo pagrindu tas sprendimas ir priimtas“, – tvirtino R. Žemaitaitis.

Pasak politiko, premjero sprendimas priimtas „norint nuraminti visuomenės tam tikrą dalį“, kuri bando abejoti Vyriausybės darbu, jos pajėgumu dirbti.

„Jeigu norima, kad valstybėje toliau būtų chaosas ir nestabilumas, galima toliau žaisti ir ministrus nuiminėti už bet kokią reformą. Reikia stabilumo. Kuo mažiau šūkavimų ir perversmų turi būti, nes nugriausti viską labai lengva, o pastatyti bus sunku“, – teigė „tvarkiečių“ lyderis.

E. Gentvilas: premjeras siekia išprovokuoti Vyriausybės griūtį

Keisdamas ministrus premjeras Saulius Skvernelis bando išprovokuoti savo atstatydinimą, taip bandydamas pasitraukti į prezidento rinkimų kampaniją, teigia opozinio Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

„Premjeras stiprina konfrontaciją su prezidente ir norėtų pakartoti savo salto, ką darė pasitraukdamas iš vidaus reikalų ministro posto ir užsitikrindamas sau tolesnes karjeros galimybes. Ar toks jo matymas pagrįstas, aš nesu tikras“, – BNS sakė liberalų lyderis.

Anot jo, S. Skverneliui norisi pasitraukti ir kaip reformatoriui, ir kaip aukai. Toks gali būti premjero kelias į rinkimų kampaniją, anot E. Gentvilo, išprovokuojant „pasitikrinimą“ Seime.

„Už tai jis ir nekritikuoja Seime priimtų reformų, nes tada tektų pripažinti, kad viskas, kas buvo daroma, buvo nevykę, todėl jis tų klaidų nepripažins. Antras dalykas, jam norėtųsi atrodyt kaip aukai – koks nors prezidentės demaršas jam taip leistų pasijusti, (...) – gali būti ateita iki pasitikrinimo Seime, o jeigu ten negautų palaikymo, tada vaidinti auką būtų sudėtinga“, – teigė E. Gentvilas.

Liberalų lyderis mano, kad premjeras keisdamas ministrus suverčia jiems visą kaltę dėl nesėkmingo reformų realizavimo. Anot E. Gentvilo, kalbama ir apie urėdijų reformą, ir apie švietimo reformą bei kultūros ministrės neveiksnumą, tačiau klausimas dabar – ką darys prezidentė?

„Ar prezidentė skirs naujus ministrus, va taip, kokius nors pasiūlytus, ar prezidentė imsis septinto šitos Vyriausybės ministro atstatydinimo. Tarkime, neminėsiu pavardės, bet Lino Kukuraičio, bet ir kokio nors kito galima pagalvot. Tokiu būdu šita Vyriausybė turėtų keistis iš esmės“, – BNS sakė E. Gentvilas.

G. Kirkilas teigiamai vertina premjero apsisprendimą dėl ministrų keitimo

Seimo vicepirmininkas, Socialdemokratų darbo frakcijos narys Gediminas Kirkilas teigiamai vertina premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą pakeisti švietimo ir mokslo, aplinkos bei kultūros ministrus, kadangi pradėtos reformos vadovaujant šiems ministrams stringa.

„Kai kur susidarė tokia situacija, kad sunku patiems ministrams toliau dirbti. Pavyzdžiui, švietimo ir mokslo bendruomenės pasitikėjimas ministre turbūt jau yra neįmanomas, o bendras darbas yra būtinas, siekiant konsensuso svarbiais klausimais. Proveržio reikia ir aplinkos, ir kultūros srityse. Tad ieškojimas alternatyvų yra ryžtingas ir geras žingsnis“, – Eltai sakė G. Kirkilas.

Jis tikisi, kad į šias pozicijas bus paskirti žmonės, kurie sugebės suvaldyti situaciją ir įgyvendinti tai, kas pradėta, kas reikalinga pačiai visuomenei.

Seimo pirmininkas: sprendimas dėl ministrų atstatydinimo netikėtas, tačiau nenustebino

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog premjero Sauliaus Skvernelio sprendimas atleisti švietimo ir mokslo, kultūros bei aplinkos ministrus buvo netikėtas, tačiau nenustebino.

„Toks premjero sprendimas Seimo pirmininkui pasirodė netikėtas, tačiau nenustebino, nes nusiskundimai dėl šių ministrų darbo pasiekdavo ir Seimo pirmininką“, – sakoma Seimo pirmininko sekretoriato BNS perduotame V. Pranckiečio komentare.

„Ministrai stengėsi konstruktyviai dirbti su Seimo nariais, tačiau susidariusios situacijos įrodo, kad norint įgyvendinti pradėtus darbus, ministerijose yra reikalingos naujos darbo kryptys. Dėl to Seimo pirmininkas palaiko ministro pirmininko sprendimą pakeisti Vyriausybės narius atsakingus už aplinkos, švietimo ir mokslo bei kultūros sritis“, – pažymi parlamento vadovas.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus – kultūros, švietimo ir mokslo bei aplinkos.

Premjeras žurnalistams teigė, kad taip nori duoti impulsą sėkmingiau vykdyti reformas šiose ministerijose.

S. Skvernelis sakė, kad trečiadienį įteiks teikimus prezidentei Daliai Grybauskaitei dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir aplinkos ministro Kęstučio Navicko atleidimo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.