Dėl švietimo vizijos socialdemokratai siūlo parengti nacionalinį partijų susitarimą

Politinių partijų lyderiai turi reaguoti į švietimo bendruomenės iniciatyvą ir kartu parengti nacionalinį partijų susitarimą švietimo vizijos klausimu, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Gintautas Paluckas<br>T.Bauro nuotr.
Gintautas Paluckas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 10, 2019, 1:04 PM

Pasak jo, socialdemokratai delegavo ekspertus į darbo grupę, kitos partijos turėtų padaryti tą patį.

„Kai kitų partijų politikai nustos vieni kitus vadinti debilais ar užsiiminėti politarcheologiniais kasinėjimais, siūlome prasmingesnį užsiėmimą. Šalies švietimo sistema braška per siūles. Iš visų pusių aidi pasiūlymai bei reikalavimai „kažką“ ir „kažkaip“ keisti, tačiau jokio sutarimo nėra“, – pažymi G. Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, neseniai susirinkę daugiau kaip trisdešimt įvairių švietimo bendruomenės organizacijų kartu su Švietimo ateities forumu kreipėsi į politines partijas bei šalies vadovus su siūlymu susitarti dėl švietimo vizijos ir skirtingų švietimo sistemos lygmenų sąsajų bei švietimo sistemos siekių.

„Visame šiame rinkimų šou ir politinių santykių karuose švietimo bendruomenės balsas skamba taip tyliai, jog vargiai girdimas. Tačiau šis balsas yra tikroji šviesa nuolatinių politinių peštynių šešėliuose ir purve. Nacionalinis politinių partijų susitarimas švietimo vizijos klausimu būtų stiprus, gal net esminis, indėlis į tvarią šalies raidą“, – pabrėžia G. Paluckas.

Kvietimą politinių partijų lyderiams tartis ir koordinuoti tokio susitarimo parengimą ėmėsi profesorė Vilija Targamadzė.

„Consilium Educationis“ seminaro, organizuoto kartu su Švietimo ateities forumu, dalyviai parlamentinių partijų lyderiams pasiūlė nacionaliniu lygmeniu susitarti dėl švietimo vizijos.

Apie tai skelbiama parlamentinių partijų lyderiams pateiktoje rezoliucijoje.

Siūloma atsisakyti švietimo sistemos esminių orientyrų nepagrįstos kaitos, sistemingai siekti užsibrėžtų tikslų ir parengti švietimo strategiją, orientuotą į vizijos įgyvendinimą ir pagrįstą realiais ištekliais.

Taip pat siūloma parengti ir adekvatų institucijų misijoms finansavimo modelį, didinti švietimo finansavimą, keliant mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų dirbančiųjų atlyginimus ir didinant studentų, mokinių socialines garantijas bei skatinamąsias stipendijas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.