G. Nausėda apgailestauja, kad nesutapo požiūris dėl A. Kaminsko

Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad išsiskyrė jo ir Teisėjų tarybos požiūris į Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską. Komentuodamas Teisėjų tarybos penktadienį paskelbtą sprendimą, G. Nausėda sveikino tai, kad, pasak jo, buvo principingai įvertinti korupciją įtariamų Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ir Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko veiksmai.

Gitanas Nausėda<br>D.Umbraso nuotr.
Gitanas Nausėda<br>D.Umbraso nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>D.Umbraso nuotr.
Gitanas Nausėda<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 30, 2019, 2:40 PM

Tačiau kartu prezidentas apgailestavo, kad nesutapo jo ir Teisėjų tarybos požiūris į Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską. Jo atleidimui Teisėjų taryba nepritarė. Visgi, pabrėžė prezidentas, Teisėjų tarybos sprendimas prisidės stiprinant visuomenės pasitikėjimą teismais.

„Teisėjų tarybos sprendimas yra svarbus žingsnis, stiprinant visuomenės pasitikėjimą teismais“, – teigė prezidentas penktadienį išplatintame pranešime.

Teisėjų taryba penktadienį patarė šalies vadovui teikti Seimui pritarti V. Bavėjano atleidimui, taip pat atleisti iš pareigų teisėją G. Čekanauską, jiems pažeminus teisėjo vardą.

Išplatintame pranešime pabrėžiama, kad šalies vadovas ketina artimiausiu metu kreiptis į Seimą, prašydamas pritarti V. Bavėjano atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų. G. Čekanauskas bus atleistas prezidento dekretu.

Teisėjų taryba penktadienį taip pat nusprendė, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas A. Kaminskas teisėjo vardo nepažemino, todėl neturėtų būti atleistas iš pareigų. Anksčiau, rugpjūčio 9 d., tokia pozicija buvo išsakyta ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio bei Vilniaus apylinkės teismo teisėjo Roberto Rainio atžvilgiu. Visų šių teisėjų įgaliojimai lieka sustabdyti dėl atliekamo ikiteisminio tyrimo.

Prezidentas pabrėžia, kad ir toliau sieks, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais.

„Ateityje tikiuosi aktyvesnio teisėjų bendruomenės įsitraukimo, siekiant užtikrinti aukščiausius teismų sistemos skaidrumo standartus“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Rugpjūčio 9 d. Teisėjų taryba patarė prezidentui teikti Seimui atleisti iš pareigų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką ir teikti Seimui pritarti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimui, taip pat atleisti iš pareigų Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį. Teisėjų E. Laužiko ir K. Gurino atleidimo klausimas toliau bus svarstomas Seimo rudens plenarinėje sesijoje.

Kaip numato šalies Konstitucija, dėl teisėjų atleidimo iš pareigų prezidentas gali spręsti tik gavęs Teisėjų tarybos patarimą.

ELTA primena, kad vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariami 48 asmenys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.