Tiesa, jis pridūrė, kad, jei derybose dėl paramos koalicijai iškiltų kokie nors principiniai klausimai, „kuriuos pradėtų diktuoti R.Karbauskis“, frakcija dar svarstytų, ar verta bendradarbiauti.
„Kol kas mes absoliučiai nieko nereikalaujame. Mums buvo įdomu sužinoti, kokia yra R.Karbauskio pozicija ir ką jis galvoja. Kadangi mes dar jokio sprendimo nesame davę, aš nieko negaliu pasakyti.
Mes pirmiausia turime išgirsti, ką galvoja Karbauskis, o tada savo frakcijos valdyboje spręsime, pritarti ar nepritarti“, – taip apie paramą valdantiesiems antradienį Seime kalbėjo V.Kamblevičius.
Jis tvirtino pirmiausia susitiksiantis su R.Karbauskiu ir tik tuomet žinosiantis atsakymus.
„Jis sakė, kad (susitiksime, – aut.past.) lygtais šiandien, bet dar negavau jokio kvietimo. Mes buvome (susitikę frakcijoje, – aut.past.) ir dabar galime sakyti, kad pritarsime (jungimuisi į koaliciją, – aut.past.), bet, jei iškiltų kažkokie principiniai klausimai, kuriuos gal pradėtų diktuoti Karbauskis, tai mes turime svarstyti“, – aiškino naujosios frakcijos lyderis.
Savo ruožtu pats R.Karbauskis antradienį ryte tikino dar šiandien susitiksiantis su V.Kamblevičiumi, tačiau neatskleidė, ką jam ketina siūlyti.
„(Tikslas, – aut.past.) – siūlyti bendradarbiavimą, o postai – čia kitas klausimas. (Bendradarbiavimo, – aut.past.) forma yra aiški – toks pats būdas, kaip buvo, kai „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija buvo pasirašiusi sutartį su mūsų valdančiąja frakcija“, – komentavo R.Karbauskis.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad per plenarinį Seimo posėdį praėjusį ketvirtadienį paskelbta, kad parlamente susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“, jos seniūnu išrinktas „tvarkietis“ V.Kamblevičius.
Frakcijai priklauso septyni nariai: frakciją „Tvarka ir teisingumas“ palikę V.Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius, iš „socialdarbiečių“ pasitraukęs Algirdas Butkevičius bei Rimas Andrikis, „tvarkiečius“ palikęs dar anksčiau ir iki šiol dirbęs Mišrioje Seimo narių grupėje.
Premjeras Saulius Skvernelis naująjį parlamentinį darinį iškart pakvietė prisidėti prie valdančiosios daugumos.
Valdančiąją koaliciją pagal liepą pasirašytą sutartį sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.