Seimas nusprendė, kaip dirbs toliau: nuotolinį darbą sukritikavo V. Bakas

Antradienį vakarinio Seimo posėdžio metu buvo priimti Seimo Statuto pakeitimai, numatantys, kaip Seimas, įsigaliojus karantinui, dirbs toliau. Nuspręsta, kad komitetai ir komisijos dirbs nuotoliniu būdu.

Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Seimo posėdis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Vytautas Bakas.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Mar 17, 2020, 12:43 PM, atnaujinta Mar 17, 2020, 3:23 PM

Apsisprendė, kaip dirbs

Antradienį vakarinio posėdžio metu parlamentarai apsisprendė, kaip bus organizuojamas Seimo darbas paskelbus ekstremaliąją situaciją.

Pagal antradienį priimtas Statuto pataisas, Seimo valdybos sprendimu komitetų ir komisijų posėdžiai gali būti organizuojami ir sprendimai priimami nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis. Šiuo būdu priimant komitetų ir komisijų sprendimus, turi būti užtikrintas Seimo nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas, o pagal galimybes daromas garso įrašas ir posėdis transliuojamas Seimo interneto svetainėje.

Taip pat numatyta, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją, Seimo valdyba vykdo jai nustatytus įgaliojimus, taip pat svarsto Seimo sesijos darbų programas, Seimo posėdžių darbotvarkes ir priima sprendimus dėl jų, nustato Seimo posėdžių ekstremaliosios situacijos metu grafiką, prireikus duoda pavedimus organizuoti nuotoliniu būdu Seimo komitetų ir komisijų posėdžius ir teikia Seimui sprendimų šiais klausimais projektus.

Neatidėliotinais atvejais komiteto posėdis dėl Seimo nario užsienio komandiruotės ar kelionės gali būti organizuojamas ir apklausos būdu.

Kai Civilinės saugos įstatymo nustatyta tvarka paskelbiama ekstremalioji situacija, Seimo valdybos posėdis gali būti organizuojamas ir sprendimai priimami nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis.

Statute numatyta, kad šiuo būdu priimant Seimo valdybos sprendimus, turi būti užtikrintas Seimo valdybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas, o pagal galimybes daromas garso įrašas ir posėdis transliuojamas Seimo interneto svetainėje.

Už tokius Statuto pakeitimus antradienį balsavo 107 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 2 parlamentarai susilaikė.

Plenariniai posėdžiai vyks

Pagal pateiktą pataisą, numatyta, kad „Seimo valdybos sprendimu komitetų ir komisijų posėdžiai būtų organizuojami apklausos būdu ryšio priemonėmis, o kitų Seimo struktūrinių padalinių veikla derinama su Seimo valdyba“.

Šią pataisą pristatė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Daug svarstyta buvo dėl šios galimybės. Ta galimybė būtų komitetų ir komisijų posėdžius organizuoti ryšio priemonėmis, tai galimybė dirbti nuotoliniu būdų“, – sakė parlamento pirmininkas.

Jam pritarė ir konservatorius Arvydas Anušauskas, raginęs kolegas pritarti šiam siūlymui.

„21 a. mums suteikė ir iššūkių, ir galimybių. Elektroninių priemonių naudojimas suteikia tokią galimybę. Jis turi tam tikras sąlygas <..> manau, kad Seimas galėtų prisiderinti prie tų galimybių“, – tikino parlamentaras.

Tačiau, V. Pranckiečio teigimu, Konstitucija nenumato galimybės Seimui vykdyti plenarinių posėdžių nuotoliniu būdu, todėl jie toliau vyktų esama tvarka.

V.Bakas vertina skeptiškai

Vytautas Bakas klausė, ar nėra nesąžininga Seimo nariams dirbti nuotoliniu būdu, kaip priešakinėse linijose stovi medikai, policijos pareigūnai ir kitų profesijų atstovai.

„Tampame išimtimi, ribojančia demokratinį procesą“, – teigė V.Bakas, kritiškai vertindamas nuotolinio darbo galimybę ir ragindamas spręsti dabar Lietuvoje iškilusias problemas.

„Manau, kad tai yra labai sąžininga ir tai yra papildoma galimybė spręsti klausimus nuotoliniu būdu“, – pabrėžė V.Pranckietis, paaiškindamas, kad nuotolinuose posėdžiuose galės dalyvauti ir saviizoliacijoje esantys parlamentarai.

Projekto pateikimui po balsavimo pritarė 75 Seimo nariai. Susilaikė 7 parlamentarai, o balsavusiųjų prieš nebuvo.

Dėl šio projekto Seime antradienį turėtų vykti dar du balsavimai. Šis projektas bus svarstomas plenarinio posėdžio metu ir Teisės ir teisėtvarkos komitete. Vakare numatytas balsavimas dėl šio projekto priėmimo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.