36,1 mln. eurų – tokio dydžio biudžeto kitais metais norėtų Seimas. Tai – per 181 tūkst. eurų daugiau nei šiemet.
Tokie skaičiai surašyti projekte, kuris pateiktas apsvarstyti Seimo valdybai.
Šis projektas – Seimo administracijos valdininkų pageidavimų atspindys.
Jei Seimo valdyba dokumentui pritars, jis bus perduotas Finansų ministerijai, kuri jau renka ir vertina visų valstybės institucijų projektus. Ir dažniausiai juos apkarpo.
Naujo Seimo biudžeto projekto didžiąją dalį, kaip ir kasmet, sudaro išlaidos politikų ir valdininkų algoms bei socialinio draudimo įmokoms – 27,5 mln. eurų, taigi pageidaujama daugiau pinigų nei šiemet.
Papildomų išlaidų esą prireiks Seimo narių padėjėjų ir patarėjų, kanceliarijos valdininkų algoms didinti, taip pat dėl valstybės tarnybos stažo didėjantiems politikų ir valdininkų algų priedams.
Projekte numatyta, kad tiek pat pinigų, kaip ir šiemet, reikės reprezentacinėms išlaidoms ir lėšoms parlamentinei veiklai vykdyti – atitinkamai per 524 tūkst. ir 1,7 mln. eurų.
Pastaruoju metu Seime skambėjusios idėjos bent per karantiną sumažinti tokias išlaidas ar jų atsisakyti buvo atmestos.
Tačiau bene pagrindinė išsipūtimo priežastis – 575 tūkst. eurų skirti Seimo vaizdo ir garso transliacijoms bei informacinėms sistemoms atnaujinti.
Aiškinama, kad daugiau nei prieš dešimtmetį įdiegta sistema paseno, be to, yra nebesaugi.
„Lietuvos ryto“ žiniomis, būtent šie užmojai kai kuriems Seimo valdybos nariams pasirodė nepakankamai pagrįsti – esą būtų galima apsieiti ir be naujos įrangos.
Dar 750 tūkst. eurų planuojama išleisti Seimo valdomam Teisės aktų registrui atnaujinti, 80 tūkst. eurų – kitoms informacinėms technologijoms, 210 tūkst. eurų – Sausio 13-osios memorialui prie parlamento rekonstruoti.
Nors valdyba dar nepatvirtino šių planų, kai kurie jos nariai „Lietuvos rytui“ teigė, kad parlamentas galėtų kitąmet labiau susiveržti diržus.
„Manau, kad ne tik Seimas, bet ir kitos institucijos neturėtų planuoti savo kitų metų išlaidų taip, tarsi nieko neįvyko.
Tiesa, Vyriausybė jau pareiškė, kad šių metų biudžeto persvarstyti neplanuoja.
Suprantama, pirmiausia reikėtų sulaukti aiškesnių ir patikimesnių prognozių, kokia bus ekonomikos situacija, krizės poveikis.
Bet kokiu atveju visiems reikėtų ruoštis gyventi kukliau“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkė konservatorė Irena Degutienė.