Vyriausybė spręs dėl siūlymo tam tikrais atvejais leisti santuokas nutraukti notarams

Vyriausybė spręs dėl siūlymo leisti santuokas nutraukti notarams, jei sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir sutaria dėl turto padalijimo.

Vyriausybė spręs dėl siūlymo leisti santuokas nutraukti notarams, jei sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir sutaria dėl turto padalijimo.<br>T.Bauro nuotr.
Vyriausybė spręs dėl siūlymo leisti santuokas nutraukti notarams, jei sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir sutaria dėl turto padalijimo.<br>T.Bauro nuotr.
Vyriausybė spręs dėl siūlymo leisti santuokas nutraukti notarams, jei sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir sutaria dėl turto padalijimo.<br>V.Balkūno nuotr.
Vyriausybė spręs dėl siūlymo leisti santuokas nutraukti notarams, jei sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų ir sutaria dėl turto padalijimo.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 8, 2020, 7:45 AM

Teisingumo ministerija teikia pataisas, kuriomis notarams būtų perduodama dalis apylinkių teismų funkcijų, jei jos nesusijusios su ginčo sprendimu.

Tai būtų santuokos nutraukimas ir gyvenimo skyrium sutuoktinių bendru sutikimu patvirtinimas, kai sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų, teismo leidimas keisti vedybų sutartį, taip pat teismo leidimas nekilnojamojo daikto, kuris yra šeimos turtas, sandoriams sudaryti.

Ministerija sako, kad tokie pakeitimai leis apie 10 proc. sumažinti apylinkių teismų darbo krūvį, padidins jų darbo operatyvumą ir kokybę.

Taip pat numatoma keisti apylinkių ir apygardų teismų krūvio balansą – dalį apygardų teismų pirmąja instancija nagrinėjamų civilinių bylų siūloma perduoti nagrinėti apylinkių teismams.

Apylinkių teismai nagrinėtų bylas, kai ieškinio suma yra iki 100 tūkst. eurų, šuo metu ši suma siekia 40 tūkst. eurų.

Ministerija teigia, kad tai apie 9 proc. sumažintų apygardų teismų darbo krūvį, paspartintų sudėtingesnių bylų nagrinėjimą.

Europos Komisijos pernai paskelbtos Europos Sąjungos (ES) teisingumo rezultatų suvestinės duomenimis, Lietuvos teismai pagal pirmosios instancijos teismuose gaunamų civilinių bylų skaičių yra antroje vietoje, ją lenkia tik Rumunija.

„Tai iš dalies susiję ir su nacionalinio teisinio reguliavimo ypatumais, pirmiausiai, su tam tikrų teisinių klausimų sprendimo priskyrimu teismams – galiojantys įstatymai pareigą kreiptis į teismą nustato ir tokiais atvejais, kai ginčo nėra“, – siūlymą argumentuoja ministerija.

Pernai apylinkių teismuose išnagrinėtos 155,6 tūkst. civilinės bylos, iš jų 60 tūkst. – dėl teismo įsakymo išdavimo, 12 tūkst. – dėl teismo leidimų nekilnojamojo turto sandoriams sudaryti, jeigu pareiškėjai turi nepilnamečių vaikų, 7,7 tūkst. – dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu.

„Daugiau nei 50 proc. apylinkių teismų išnagrinėtų civilinių bylų sudarė bylos, kuriose teismai nesprendė teisinio ginčo. Tai lemia neracionalų laiko ir finansinių kaštų eikvojimą tiek žmonėms, tiek valstybei bei neprisideda prie efektyvaus teismų sistemos veikimo“, – sako Teisingumo ministerija.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.