D. Grybauskaitė įvertino pirmojo turo balsavimo rezultatus

Per pirmąjį Seimo rinkimų turą žmonės rinkosi ateities, o ne praeities Lietuvą, teigia kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dalia Grybauskaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Dalia Grybauskaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rinkimai Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Lrytas.lt

Oct 12, 2020, 1:32 PM, atnaujinta Oct 12, 2020, 4:00 PM

Kita vertus, ji apgailestavo, kad rinkėjai šiemet buvo dar labiau pasyvūs nei prieš ketverius metus.

„Kalbant apie rezultatus, juos vertinčiau kaip žmonių norą ir balsavimą už Lietuvos ateitį, o ne praeitį, už laisvę, o ne draudimus ir ribojimus“, – pirmadienį BNS sakė D. Grybauskaitė.

Ji teigė, kad rinkėjų aktyvumas nepradžiugino.

„Nepradžiugino, kad dalyvavimo lygis buvo kiek menkesnis, nors, aišku, galima rasti ir labai objektyvių priežasčių – tai pandemijos įtaka, bet tai, kad jaunimas ir toliau lieka santykinai pasyvesnis, tai toliau tikrai kelia nerimą“, – tvirtino kadenciją baigusi prezidentė.

Anot jos, sprendimas įkurti Pasaulio lietuvių vienmandatę apygardą pasiteisino.

D. Grybauskaitės teigimu, tai rodo didesnis nei įprastai balsavusiųjų užsienyje piliečių skaičius.

„Atmenu, mano rinkimų laikotarpiais dalyvaudavo 14 tūkst., 15 tūkst. rinkėjų, o dabar jų yra gerokai daugiau. Džiaugiuosi, kad sugebėjome nors kažkiek padidinti užsienyje gyvenančių mūsų piliečių aktyvumą ir dalyvavimą mūsų rinkimuose“, – BNS sakė D. Grybauskaitė.

Pirminiais duomenimis, šiemet užsienyje balsavo per 30 tūkst. Lietuvos piliečių.

D. Grybauskaitė ragino žmones aktyviau dalyvauti antrajame Seimo rinkimų ture spalio 25 dieną.

„Tikrai noriu pakviesti visus aktyviau ateiti į antrąjį turą. Turime visi išdrįsti pasakyti: užteks liguistiems draudimams ir ribojimams, užteks priešų paieškoms, reikia galvoti apie Lietuvos ateitį ir kurti šviesią, stiprią, tvirtą, skaidrią visų mūsų Lietuvą, balsuoti už mums visiems dirbančius politikus, o ne tik dirbančius savo kišenei ar stovinčius, stebinčius ir dirbančius už atskiro oligarcho pinigus, todėl labai linkėčiau žmonėms išdrįsti ateiti, pakartoti dar kartą, kad jie yra už ateities Lietuvą“, – kalbėjo buvusi valstybės vadovė.

Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, šiemet Seimo rinkimuose dalyvavo 1 mln. 167 tūkst. 801 arba 47,52 proc. rinkėjų.

Daugiausia balsų – 24,8 proc. – gavo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 17,5 proc. balsų.

Toliau eina Darbo partija – 9,47 proc. balsų, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc., Laisvės partija – 9,02 proc. ir Liberalų sąjūdis – 6,79 procento. Kitos partijos neįveikė 5 proc. rinkimų barjero.

D. Grybauskaitė: gaila dėl aptingusių socialdemokratų

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pasirodymas pirmajame Seimo rinkimų ture rodo, kad ši politinė jėga „aptingo“. Jos teigimu, šaliai svarbu turėti stiprias atsvaras abiejose politinių polių pusėse. Pasak prezidentės, pati rinkimų kampanija taip pat atrodo „pavargusi“.

„Atrodo kiek pavargusi. Ypač tradicinės partijos, ypač socialdemokratai. Labai gaila, nes mes turime turėti kokybišką pusiausvyrą tarp dešiniųjų ir kairiųjų partijų“, – pirmadienį Laisvės TV sakė D. Grybauskaitė.

Jos teigimu, socialdemokratai neparodė savo stiprybių.

„Socialdemokratai pademonstravo visišką aptingimą, nenorą kovoti, pasyvų laukimą ir rinkėjai atitinkamai įvertino – kas kovojo, kad norėjo būti politikoje, tas ir gavo daugiau“, – teigė D. Grybauskaitė.

LSDP pirmajame Seimo rinkimų ture liko ketvirti. Jie sulaukė 9,26 proc. rinkėjų palaikymo, primena ELTA.

D. Grybauskaitė įvardino didžiausią Seimo rinkimų klaidą: balsavimui saviizoliacijoje turėjo būti pasiruošta

Kadencija baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai įvertino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Seimo pasiruošimą sekmadienį įvykusiems parlamento rinkimams. Pasak jos, tai, kad daliai saviizoliacijoje esančių asmenų nebuvo sudarytos sąlygos balsuoti Seimo rinkimuose, yra didžiausia klaida, kurios, įsitikinusi prezidentė, jei būtų priimtos atitinkamos įstatymų pataisos, galėjo ir nebūti.

„Manau, kad didžiausia ir akivaizdžiausia, akis badanti problema ir klaida – tai nepasiruošimas sudarant galimybes balsuoti žmonėms, kurie yra saviizoliacijoje. Tai didele dalimi VRK ir Seimo klaida“, – Laisvės TV pirmadienį teigė D. Grybauskaitė.

„Buvo laiko ir buvo būtina apie tai pagalvojant priimti atitinkamas įstatymines pataisas: ištaisyti ir papildyti įstatymus, kurie leistų organizuoti balsavimą visiems, kas nori balsuoti namuose“, – pabrėžė buvusi šalies vadovė.

Anot jos, pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui kyla klausimas, ar pakaks kelių savaičių esamas spragas ištaisyti.

„Ar dviejų savaičių pakaks tam, kad būtų (klaidos – ELTA) ištaisytos aš nežinau, bet tai, ko gero, būtų vienintelė ir didžiausia problema šiuose rinkimuose“, – sakė D. Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė apie Laisvės partijos rezultatą: tikriausiai valdžios draudimų pūlinys sukėlė atmetimą

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad ir jai buvo netikėtas penktoje vietoje pirmajame Seimo rinkimų ture likusios Laisvės partijos rezultatas. Kaip teigia D. Grybauskaitė, toks naujos partijos sėkmingas pasirodymas gali rodyti visuomenės užslėptus skaudulius.

„Ir aš nesitikėjau, kad Laisvės partija taip iššoks į priekį, bet, matyt, tas draudimų pūlinys, įvairiausių ribojimų, karingo neraštingumo, kokį matėme ir kovojant su pandemija, ir chaose ligoninėse, ir nekompetentingais pirkimais, – visa tai, matyt, sukėlė tokį atmetimą, kad žmonės ėmė investuoti į jaunus veidus ir į laisvę“, – pirmadienį Laisvės TV sakė D. Grybauskaitė.

Jos teigimu, susikaupęs negatyvas ir noras pasipriešinti galėjo lemti tokį Laisvės partijos rezultatą.

„Ko gero, mes to net negalėjome pajusti, kiek viduje buvo „pritvinkę“ ir išsiveržė būtent Laisvės partijos tokiais pasiekimais“, – teigė prezidentė.

ELTA primena, kad Laisvės partija pirmajame Seimo rinkimų ture užėmė penktąją vietą – ji sulaukė 9,02 proc. rinkėjų palaikymo.

D. Grybauskaitė: stebina, kai žmonės mano, kad oligarchinės partijos gali atstovauti jų interesams

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos žmonės Seimo rinkimų pirmame ture balsavo už ateitį dėl to, nes pasirinko jaunus žmones, norinčius Lietuvą matyti veržlią, skaidrią, kuriančią, o ne draudžiančią. Buvusi šalies vadovė stebėjosi, kodėl dalis rinkėjų vis dar mano, kad jų interesams gali atstovauti oligarchinės partijos.

„Pirmiausiai tai matome, kad dvi partijos ne tik dėl savo ideologinio turinio, bet ir politinių kartų prasme nepateko į naująjį Seimą dėl to, kad balsavome už tuos jaunus žmones, kurie nori matyti Lietuvą kitokią, tai yra veržlią, skaidrią, kuriančią, o ne draudžiančią, neigiančią, kuriančią chaosą ir ieškančią priešų. Todėl ir įvardinau, kad už Lietuvos ateitį balsavo žmonės“, – Laisvės TV teigė D. Grybauskaitė.

Paklausta, kaip vertina Darbo partijos sėkmę šių metų Seimo rinkimuose, kadenciją baigusi šalies vadovė akcentavo nesuprantanti, kodėl žmonės mano, kad oligarchinės partijos gali atstovauti jų interesams.

„Turime tą precedentą, kuris jau vyksta kelerius metus ne tik su (Darbo – ELTA) partija, bet šiuo metu matome, kad kitoje pusėje dvi partijos, kurios yra vadovaujamos oligarchų, kurios save vadina neva centro kaire. Tai labai neįtikinama ir stebėtina, kai žmonės mano, kad oligarchinės partijos gali atstovauti jų interesams“ , – sakė ji.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad ją džiugina po šių metų Seimo rinkimų išryškėjusi tendencija, kad moterys politikės ateina į valdžią. Visgi, atkreipia dėmesį kadenciją baigusi prezidentė, neretai moterys ateina į valdžią artėjant sunkmečiui.

„Nudžiugino, bet truputį ir kelia tokią nuojautą, kad sunkmetis ateina. Nes kai moterys ateina į valdžią ir jų daug, o dabar matome tris partijas centro dešinėje, kurių priekyje yra moterys, kad gali laukti sunkmetis, nes dažniausiai moterys išdrįsta prisiimti tokią atsakomybę tuomet, kai to labiausiai reikia, kai šalyje sunku, šeimoje sunku, įmonėje sunku...“, – teigė D. Grybauskaitė.

„Tai popandeminis laikotarpis gali būtent tai ir reikšti, kad būtent moterims reikės pirmiausiai prisiimti atsakomybę už valstybę“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitė: būsima Vyriausybė turės atsakingai prisiimti atsakomybės naštą

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad būsima Vyriausybė turės atsakingai prisiimti atsakomybės naštą spręsdama problemas dėl valstybės skolos, bankrotų ir panašių klausimų.

„Ekonominė situacija, skolos, bankrotai popandeminėje erdvėje, (kurių – ELTA) pas mus atsiras daugiau ir daugiau ir pliūptelės jau kitais metais, valstybės skola, kuri yra rekordiškai padidėjusi per 30 metų būtent šių valdančiųjų laikotarpyje, – visos problemos užgrius ateinančią Vyriausybę, ir ji turės labai atsakingai prisiimti atsakomybės naštą“, – Laisvės TV sakė D. Grybauskaitė.

Kadenciją baigusi prezidentė akcentavo kompetencijos ir skaidrumo būtinybę pasinaudojant iš Europos Sąjungos ateinančiais finansiniais srautais.

„(...) Turime didžiulius finansinius srautus iš Europos Sąjungos, kurie gali mums padėti susitvarkyti su popandemine ekonomine situacija. Čia reikia kompetencijos ir skaidrumo, ko nebuvo iki šiol, – nei kompetencijos, jeigu prisimename pirkimus, gerokai brangesnius įvairių medicininių priemonių, nei skaidrumo. To būtinai reikia, kad valstybė viskuo, kas ateina, galėtų pasinaudoti mūsų valstybės labui, mūsų žmonių interesams“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ji taip pat teigė, kad nereikėtų nuogąstauti, jog galima centro dešinės koalicija keltų mokesčius.

„Dėl centro dešinės turbūt reikėtų mažiausiai nuogąstauti dėl mokesčių kėlimo. Manau, kad mokesčių kėlimas dažniau yra mintyse centro kairės koalicijoje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, geriausiai pirmajame ture pasirodė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – už juos balsavo 24,82 proc. rinkėjų. Antroje vietoje – LVŽS su 17,50 proc. balsų, trečia – Darbo partija, už kurią balsavo 9,46 proc. rinkėjų. Ketvirti – labai nedaug nuo „darbiečių“ atsilikę socialdemokratai su 9,26 proc. rinkėjų palaikymu.

5 proc. slenkstį peržengė ir į Seimą taip pat patenka Laisvės partija (9,02 proc.) ir Liberalų sąjūdis (6,79 proc.).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.