Baigtas šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Baigtas šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą – į dalinį Panevėžyje atvyko paskutiniai šauktiniai, pirmadienį informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Baigtas šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.<br>Lietuvos kariuomenės nuotr.
Baigtas šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.<br>Lietuvos kariuomenės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 7, 2020, 6:29 PM

Jos duomenimis, į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje atvyko 337 karo prievolininkai.

Per 2020 metus tarnauti Lietuvos kariuomenės padaliniuose pradėjo 3352 šauktiniai, tarp jų – 137 merginos.

Daugiau nei pusė – 54 proc. – yra savanoriai, 45 proc. sudaro į sąrašus patekę ir pirmumo tvarka norintys atlikti tarnybą jaunuoliai. Privaloma tvarka tarnybą pradėjo kiek daugiau nei procentas nuo visų pašauktųjų.

Nors epidemiologinė situacija šalyje šiais metais yra itin sudėtinga, jaunuolių apsisprendimui savo noru pasirinkti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir taip atlikti konstitucinę pareigą COVID-19 reikšmingos įtakos neturėjo. Šiais metais nuo 8 iki kiek daugiau nei 1 proc. sumažėjo privaloma tvarka pašauktųjų (...) karo prievolininkų skaičius“, – pranešime cituojamas Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Kariuomenės teigimu, iš viso per 2020 metus Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba gavo 6970 prašymų atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, iš kurių 2725 buvo savo noru pareiškusiųjų pradėti tarnybą, o 4245 – piliečiai patekę į šaukiamųjų sąrašus, tačiau siekę pirmumo teise atlikti tarnybą.

Atlikus privalomąsias karo medicinos ekspertizių komisijos procedūras, daugiau negu pusė – apie 4 tūkst. jaunuolių – buvo pripažinti tinkamais pradėti tarnybą.

Daugiausia savanorių registruota Kauno, Vilniaus ir Šiaulių regionuose.

2021 metais šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi sausio 7 dieną. Per ateinančius metus planuojama pašaukti 3828 jaunuolius.

Šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi iš 1998–2002 metais (įskaitytinai) gimusių karo prievolininkų ir studijas pabaigusių asmenų nuo 23 iki 26 metų, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje buvo atidėtas šaukimas.

Kitąmet šauktiniai tarnybą atliks 19-oje Lietuvos kariuomenės dalinių. Pirmasis 2021-ųjų vykimas į dalinius numatytas kovo 29 dieną.

Nuo šių metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti yra šaukiami 18–23 metų karo prievolininkai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.