„Tenka išgirsti visokių vertinimų, nes dar vyksta tyrimai. Man yra tekę girdėti tokį vertinimą, kad galimai reikės po pusės metų trečio skiepo, bent jau kalbant apie „Pfizer“ vakciną, bet tai nebus pilnas revakcinavimas, o toks vadinamas boosteris. Tai yra kažkas, skirta imuniteto palaikymui, o ne revakcinacijos programa, kai reikia dviem skiepo dozėmis skiepytis.
Diskusijos ta tema ES farmakologų ir mokslininkų tarpe vyko praėjusią savaitę. Aš tikrai nesu girdėjusi, kad jau yra kažkoks galutinis sprendimas dėl algoritmo. Turbūt reikia mąstyti apie tai, kad to perskiepijimo reikės, gali būti, jog ir po pusės metų nuo antros dozės“, – tvirtino ministrė pirmininkė.
Tiesa, ji pažymėjo, kad konkrečių rekomendacijų dar nėra: „Bet nepriimkite to kaip fakto ar mokslinės rekomendacijos, nes jokių rekomendacijų mes dar kol kas neturime.“
Kas mokės už trečią skiepą?
Paklausta, ar už revakcinaciją jau reikės susimokėti patiems žmonėms, I.Šimonytė teigė, kad tai priklausys nuo Vyriausybių sprendimo, tačiau ji prognozuoja, jog bent jau artimiausiu metu
skiepai turėtų išlikti nemokami.
„Visą laiką reikia vertinti, kas brangiau valstybei kainuoja – ar
skiepai, ar tai, kad ekonomika pilnai nefunkcionuoja ir ištisi sektoriai turi leisti labai daug laiko nuotoliu net ir tada, kai tas nėra labai gerai visuomenei, kaip, tarkime, ugdymas. Vyriausybės ir priims sprendimus, ar tai bus mokama, ar nemokama.
Bet aš prognozuočiau, kad bent jau artimiausiu metu šie
skiepai turėtų išlikti nemokami“, – apibendrino premjerė.