Plečiamos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro funkcijos įamžinant laisvės kovotojų atminimą

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pateikė išvadą dėl Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos parengtų įstatymų projektų išplečiant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) funkcijas.

 Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras<br> T. Bauro nuotr.
 Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras<br> T. Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 27, 2021, 3:23 PM

Pasak pranešimo, Vyriausybė iš esmės pritarė LGGRTC įstatymo pataisų projektui, siūlydama jį tobulinti, atsižvelgus į pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Pataisomis siūloma įteisinti naujas centro funkcijas – inicijuoti ir organizuoti laisvės kovotojų, rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų Lietuvos Respublikos teritorijoje okupacinių režimų metu, palaikų paiešką, taip pat kaupti tokių asmenų identifikavimui reikalingus duomenis – genetinių (DNR) ir biologinių mėginių bazę.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras de facto jau ne vienus metus vykdo laisvės kovotojų, pokario aukų (partizanų) palaikų identifikavimo darbus, turi patirties, susijusios su DNR tyrimų naudojimu žuvusiųjų palaikams identifikuoti, asmenų DNR pavyzdžių kaupimu. Atsižvelgiant į tai, kad poreikis identifikuoti pokario pasipriešinimo kovose žuvusių asmenų palaikus didėja ir susijusios veiklos apimtys plečiasi, tikslinamas esamas teisinis reglamentavimas.

Priėmus įstatymo pataisas, LGGRTC taip pat įgis teisę inicijuoti, skatinti ir remti memorialinių kompleksų, paminklų statybos, atminimo ženklų, kino filmų, monografijų kūrimo projektus ir skelbti viešus konkursus jiems įgyvendinti ne tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, bet ir už jos ribų.

Vyriausybė taip pat siūlo Seimui papildyti įstatymo projektą nuostata, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atlieka Laisvės gynėjo teisinio statuso pripažinimo komisijos sekretoriato funkcijas.

Vyriausybė pritarė, jog kartu būtų papildytos Gyventojų registro įstatymo nuostatos, kad informacija apie giminystės ir svainystės ryšius gali būti teikiama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui – organizuojant laisvės kovotojų, rezistentų ir kitų asmenų, žuvusiųjų ir / ar nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų identifikavimą, ieškant jų giminių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.