V. Čmilytė-Nielsen atsiprašė: „Tai buvo perteklinis sprendimas“

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad dėl išaugusios įtampos tarp valdančiųjų ir opozicijos ji laišku kreipėsi į visus frakcijų seniūnus, išreikšdama viltį sugrįžti prie konstruktyvaus parlamento darbo.

Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Rugilė Augustaitytė, ELTA

Jun 13, 2022, 1:23 PM

„Atsižvelgdama į išbandymus, su kuriais susiduria tiek ES, tiek mūsų valstybė ir kiekvienas joje gyvenantis žmogus, viliuosi, kad gebėsime sugrįžti prie konstruktyvaus parlamento darbo. Turime tęsti įstatymų projektų, prie kurių labai svariai yra prisidėję įvairių partijų atstovai, svarstymus.

Vienas tokių – vietos savivaldos įstatymas, itin aktualus visoms partijoms ir jų merams. Tokių įstatymų projektų yra ne vienas“, – feisbuke laiško turiniu pasidalijo Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat atsiprašė dėl sprendimo pašalinti opozicijos atstovus iš pirmininkavimo birželio mėnesį.

„Aš pripažįstu, kad ketvirtadienio sprendimas dėl pirmininkavimo Seimo posėdžiams buvo netikęs, prisidedu prie kolegų atsiprašymo. Tai buvo perteklinis sprendimas, net ir vertinant opozicijos planus neiti į posėdžius“, – pridūrė ji.

Seimo pirmininkė dar kartą paragino kalbėtis ir ieškoti susitarimo naujai suburtoje frakcijų seniūnų Dialogo grupėje.

„Visada stengiausi laikytis esminio principo – būti pasiekiama visiems. Bendrauti, išgirsti, įtemptoje darbotvarkėje rasti laiko visuomenės grupėms, atskiriems politikams. Šio principo laikausi ir dabar kviesdama kalbėtis ir ieškoti susitarimo.

Šiandien pradėdami dvidešimtą šios kadencijos mėnesį turime galimybę naujai pažvelgti į opozicijos ir valdančiosios koalicijos santykius. Įsipareigoju neapsiriboti tik Dialogo grupės formatu, nuolatinis bendravimas su visų frakcijų atstovais mums padės kurti konstruktyvią veiklą, kurti Lietuvos labui“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos prasidėjo antradienį Seime diskutuojant dėl opozicijos inicijuotos interpeliacijos žemės ūkio ministrui. Opozicija piktinosi tuo, kad valdantieji nesutiko su antradienio posėdžio metu paprašyta pertrauka Kęstučio Navicko interpeliacijai.

os opozicija paprašė siekdama sau norima linkme pakeisti balsų pusiausvyrą Seime. Tačiau valdantieji trečiadienio rytą sušaukė neeilinį Seimo posėdį. Šį posėdį opozicija boikotavo, o valdantieji balsuodami pritarė K. Navicko atsakymams.

Galiausiai konfliktas įsismarkavo ketvirtadienį. Opozicija, pareiškusi, kad valdantieji negerbia jos teisių, nusprendė posėdžiauti atskirai kitoje posėdžių salėje. Čia per kelias valandas parengė rezoliuciją, kurioje išdėstė reikalavimus valdantiesiems.

Rezoliucijoje kreiptasi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis įvertintų, ar vis dar turi pasitikėjimą žemės ūkio ministru K. Navicku. Taip pat ragina Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen pasitikrinti, ar ji vis dar turi pasitikėjimą Seime. Taip pat opozicija reikalauja besibaigiančioje Seimo pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik, pasak jų, būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.