Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūroje dirbs Lietuvos prokurorė E. Matuizienė

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska šiandien susitiks su Egle Matuiziene, laimėjusia atranką į deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo pareigas Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūroje, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija.

Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Evelina Dobrovolska<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 15, 2022, 7:07 AM

Pasak E. Dobrowolskos, Lietuvai labai svarbu prisidėti prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimų, atliekamų Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroro, todėl šiuo aspektu nacionalinio eksperto-tyrėjo indėlis bus labai svarbus.

„Esame pirmoji šalis, kuri kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą dėl Rusijos ir Baltarusijos karo nusikaltimų Ukrainoje, šiame kelyje negalime sustoti, todėl siekiame, kad brutalios karinės agresijos prieš nepriklausomą Ukrainą akivaizdoje išnaudotume visus įmanomus algoritmus, o karo nusikaltėliai kuo greičiau sulauktų baudžiamosios atsakomybės“, – sako ministrė.

Teisingumo ministerijos iniciatyva Lietuva pirmą kartą organizavo atranką į Tarptautinį baudžiamąjį teismą, taip pat ieškoma papildomų galimybių prisidėti žmogiškaisiais ištekliais prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimo Ukrainoje.

Šiuo metu Eglė Matuizienė dirba prokurore Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente. Ji yra įtraukta į prokurorų grupę, kuri vykdo pagal Baudžiamojo kodekso universalios jurisdikcijos taisykles pradėtą Generalinės prokuratūros tyrimą dėl karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir agresijos nusikaltimo Ukrainoje.

Eglė Matuizienė yra įgijusi teisės mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus universitete bei teisės mokslų daktaro kvalifikacinį laipsnį Mykolo Romerio universitete, taip pat yra daugelio publikacijų baudžiamosios teisės srityje autorė.

Kovo mėnesį Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroras kreipėsi į visas Romos statuto šalis nares su prašymu deleguoti nacionalinius ekspertus, kad būtų sudarytos sąlygos veiksmingai reaguoti atliekant prokuroro tyrimus, ypač atsižvelgiant į poreikį skubiai tirti situaciją Ukrainoje.

Tarptautinis baudžiamasis teismas – tai tarptautinė teisminė institucija, įgaliota vykdyti teisingumą asmenims už ypač sunkius, tarptautinę visuomenę verčiančius susirūpinti nusikaltimus ir papildanti nacionalinę šalies baudžiamąją jurisdikciją.

Deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo darbo vieta bus Hagoje (Nyderlandai). Delegavimo trukmė – vieneri metai, su galimybe pratęsti iki dvejų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.