„Manau, kad politikams, siekiantiems parlamentinio tyrimo, pirma vertėtų išklausyti abi puses ir susirinkti daugiau informacijos. Kažin ar gera praktika pradėti parlamentinius tyrimus be išsamesnės informacijos, remiantis tik viešais interviu. Manau, ministrė taip pat pateiks tiek informacijos, kiek galima atskleisti, kad įtarimai dėl atleidimo būtų išsklaidyti ir tyrimo nereikėtų“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Visgi, jei po kilusio skandalo dėl R. Pociaus pareikšimų būtų nuspręsta inicijuoti tyrimą, apsispręsti turėtų visas Seimas, akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.
„Na, o jeigu opozicija vis tiek inicijuos, dėl tyrimo apsispręs Seimas balsuodamas“, – sakė parlamento vadovė.
Apie parlamentinį tyrimą opozicija užsiminė pirmadienį, komentuojant buvusio VST vado R. Pociaus teiginius apie Vidaus reikalų ministerijos vadovybę.
Pirmadienį buvęs VST vadas portalui delfi.lt teigė, kad po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių, jis iš ministrės ne kartą sulaukė reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų. Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams.
R. Pocius negailėjo kritikos VRM ir Policijos darbui riaušių metu – anot pareigūno, tarnybos buvo gavę įspėjimus apie galimas riaušes gerokai anksčiau, tačiau joms nesiruošė. R. Pocius patikino riaušių vakarą sulaukęs generalinio policijos komisaro Renato Požėlos skambučio su prašymu padėti malšinti neramumus, kilusius prie parlamento rūmų. Tačiau, pasak buvusio VST vado, net ir surinkus tarnybos pajėgumus, riaušių malšinimui niekas nevadovavo, situacija, anot pareigūno, priminė chaosą.
Vidaus reikalų ministrė atmeta R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. Pasak politikės, prieš ją ir prieš jos vadovaujamą ministeriją R. Pocius pradėjo šmeižto kampaniją. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis. Iš pradžių, gerbiant pareigūno privatumą, buvo nutarta atsistatydinimo priežasčių neviešinti. Vėliau ministerija paskelbė, kad vadas skelbė melagingą informaciją apie savo darbotvarkę, melavo apie susitikimus su diplomatais, tuo metu nebuvo darbo vietoje, ne kartą, be jokios priežasties, nedalyvavo VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo.
Kaltinimus dėl netinkamo pasiruošimo riaušėms atmetė ir R. Požėla. Pirmadienį jis tikino, kad institucijos neturėjo informacijos apie tai, kad mitingas, vykęs prie parlamento, galimai baigsis riaušėmis. Tuo tarpu R. Pocius sako priešingai. Pasak jo, atsakingos institucijos tokią informaciją buvo gavusios.