Todėl, A. Bilotaitės teigimu, ministerija savo ruožtu ir toliau susitelkę sieks užkardyti šiuos nusikaltimus.
„Šiandien mums atrodo, kad nėra nieko baisiau už karą. Tačiau turime suprasti, kad priverstinės santuokos, prekyba organais, seksualinis išnaudojimas, vergiškas darbas, prekyba vaikais – visa tai vyksta šalia mūsų kasdien. Kalbėdami apie prekybos žmonėmis aukas kalbame ne apie statistiką, o apie tragiškai sudaužytus mūsų šalies žmonių likimus. Net ir viena prekybos žmonėmis auka, yra viena auka per daug. Tad ir toliau susitelkę ir nepailsdami sieksime užkardyti šiuos nusikaltimus“, – konferencijoje „10 metų kovos su prekyba žmonėmis – laimėjimai ir iššūkiai“ kalbėjo A. Bilotaitė.
Ministrė atkreipė dėmesį, jog keičiantis geopolitinei situacijai, prekyba žmonėmis taip pat kinta – įprastus, teisėsaugai žinomus prekybos žmonėmis būdus keičia naujos prekybos žmonėmis formos. Šių dienų prekyba žmonėmis ir jos etapai nuo verbavimo iki aukų išnaudojimo intensyviai persikelia į kibernetinę erdvę, kur nėra tarptautinių sienų ir pakankamai įgūdžių bei priemonių nustatyti aukas, patraukti prekeivius baudžiamojon atsakomybėn.
Ministrė A. Bilotaitė taip pat pabrėžė, jog vos sulaukusi pirmųjų karo pabėgėlių iš Ukrainos, kurių absoliučią daugumą sudaro moterys ir vaikai, Lietuva iškart ėmėsi visų būtiniausių prevencinių priemonių, siekiant apsaugoti juos nuo prekybos žmonėmis pavojų.