Lietuvos Carito parama pasiekė karo pabėgėlius Dnipre: krovinio vertė – virš 100 tūkst. eurų

2023 m. vasario 10 d. 12:12
Ketvirtoji Lietuvos Carito paramos akcija, skirta padėti iš okupuoto Luhansko į sąlyginai saugesnį Dniprą persikėlusiems žmonėms, baigėsi. Antru paramos etapu Dniprą pasiekė vilkikai su tiksline parama, būtina tiek laikinoms apgyvendinimo vietoms, tiek įstaigoms, kur pagalba teikiama namų netekusiems žmonėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiau nuotraukų (5)
Caritas akcijos metu, už surinktas lėšas, buvo nupirkti visi prašomi daiktai ir priemonės pagal gautą sąrašą iš Ukrainos. Tai dujinės viryklės, skalbyklės-džiovyklės, šaldytuvai, virduliai, mikrobangų krosnelės, apklotai, pledai, patalynė, įvairios higienos prekės, maisto ruošai reikalingos priemonės ir įrankiai, prožektoriai, taip pat vaikų ugdymui skirtos priemonės, kompiuteriai, spausdintuvai, mokymo medžiagos ir priemonės neįgaliems vaikams ir kt. Vilkaviškio rajono savivaldybė nupirko reikalingus generatorius. Suteiktos paramos-krovinio vertė – virš 100 tūkst.eurų.
„Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos žmonėms, nevyriausybinėms organizacijoms, savanoriams, verslo ir savivaldos atstovams, kurie nuo pat karo pradžios demonstruoja išskirtinį entuziazmą, vienybę ir solidarumą remiant Ukrainą. Žiauri Rusijos agresija tęsiasi, parama ukrainiečiams vis dar yra labai reikalinga. Negalime pavargti, turime tęsti tai, ką darome – visomis išgalėmis remti šalį, kurios žmonės kovoja už savo ir visos Europos laisvę. Neabejoju, kad tai ir darysime. Tiek, kiek reikės, iki pat Ukrainos pergalės“, – teigė paramos akcijos globėja, pirmoji ponia Diana Nausėdienė.
Kaip sakė iki Lvivo Caritas paramą lydėjęs Lietuvos garbės konsulas Luhanske Robertas Gabulas, vien Dnipre pabėgusių iš Rusijos okupuotų Ukrainos teritorijų – pora šimtų tūkstančių, pažymima pranešime.
„Įvairiuose Ukrainos miestuose veikia humanitariniai centrai, skirti padėti pasitraukusiems Luhansko srities gyventojams, vienas didžiausių – Dnipre. Luhansko apskrities administracijos iniciatyva, čia taip pat atidaryta medicinos įstaiga Dnipro gyventojams iš Luhansko. Laikinoms apgyvendinimo vietoms, taip pat organizacijoms, kurios teikia psichologinę bei socialinę pagalbą suaugusiems ir vaikams, trūksta elementarių, kasdieninių daiktų. Taip pat trūksta priemonių vaikų mokymuisi. Lietuvos žmonių pagalba yra itin reikalinga ir laukiama Ukrainoje kiekvieną dieną“, – pasakojo R. Gabulas.
Kaip pasakojo Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas, kuris pasitiko paramą Ukrainoje, žmonės stengiasi prisitaikyti, mokytis gyventi kitomis sąlygomis, tačiau laukia galimybių grįžti namo, laukia Ukrainos pergalės.
„Tokiu sunkiu mūsų žmonėms Ukrainoje metu kiekvienam labai svarbi parama. Todėl noriu mūsų draugams Lietuvoje išsakyti padėkos žodžius, pirmiausia už tai, kokius nuoširdžius ir gerus darbus jie daro mūsų bendruomenės labui, ir už tą palaikymą, kurį mums išreiškia kiekvieną dieną“, – sakė O. Striukas.
Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovas už didelį indėlį organizuojant pagalbą Dnipre besiglaudžiantiems kraštiečiams dėkojo Lietuvos Pirmajai Poniai Dianai Nausėdienei, globojusiai ir rėmusiai Lietuvos Caritas paramos rinkimą, Lietuvos garbės konsului Dnipre R. Gabului, D. Bukeikaitei ir Lietuvos Caritui už lėšų rinkimą, kad būtų galima žmonėms sukurti tinkamesnes sąlygas ir jie galėtų kažkaip išgyventi žiemą, rašoma pranešime.
Pasak R. Gabulo, nuo karo pradžios iš okupuotos Luhansko teritorijos (įskaitant ir Severodonecką), pasitraukė apie 350 tūkst. gyventojų. Iš jų apie 70 tūkst. yra vaikai. Tai – viena didžiausių nukentėjusių bendruomenių šalyje. Po 2014-ųjų dažnam tai jau antras persikėlimas į sąlyginai saugesnę teritoriją.
Kaip parodė sausio 14-oji, Dnipre irgi nėra saugu: nuo smūgio į daugiabučių kvartalą tądien žuvo mažiausiai 44 žmonės, tarp jų penki vaikai. 79 asmenys buvo sužaloti, apie 20 paskelti dingusiais be žinios. Laimei, 39 žmones pavyko išgelbėti.
Nepaisant miestus ir gyvenimus griaunančio karo, žmonės bando nepasiduoti: Dnipre pabėgėliai moko vaikus, stengiasi rūpintis pažeidžiamiausiais: našlaičiais, neįgaliaisiais, ligoniais, senukais, nors patys stokoja elementariausių, išgyvenimui būtinų dalykų, pažymima pranešime.
Nuo karo pradžios Ukrainoje Lietuvos Caritui jau pavyko įgyvendinti 5 paramos akcijas, iš kurių 4 reikšmingai prisidėjo prie paramos Ukrainoje likusiems žmonėms, o viena – bėgantiems nuo karo ir prieglobstį radusiems Moldovoje.
Iš viso padėti Ukrainoje likusiems per Lietuvos Caritą surinkta 830 000 eurų paramos, taip pat išvežta 16 paramos krovinių (vilkikų) į Ukrainą, kurių vertė virš 400 000 eurų. Nuolatinė pagalba karo pabėgėliams Lietuvoje per Caritas organizacijos tinklą teikiama 33-ose mūsų šalies savivaldybėse.
Caritasparama UkrainaiDniepras
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.