Vidurnaktį baigiasi agitacinis rinkimų laikotarpis: VRK primena apie apribojimus ir rinkėjams

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad šeštadienį naktį pakartotiniuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis. Jis prasideda kovo 19 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo pabaigos.

Merų ir savivaldybių rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Merų ir savivaldybių rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 18, 2023, 5:08 PM

Tiesa, yra išimčių, taikomų išorinei politinei reklamai, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui iškabintai ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa. Tačiau tokiais atvejais, kai rinkimų agitacijos stendai, tentai, plakatai ir pan. yra arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kur yra balsuojama, jie turi būti pašalinti.

Ribojimai kandidatams

Agitacijos draudimo laikotarpiu, kaip pažymi VRK, kandidatams, politinėms organizacijoms (partijoms, komitetams, jų pirmininkams), koalicijoms socialiniuose tinkluose ir jų administruojamose interneto svetainėse rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu yra taikomi draudimai tiek atlygintai, tiek neatlygintinai agitacijai.

Tai – atlygintinai skelbti įrašus, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios. Taip pat, nepriklausomai nuo atlygintinumo – skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą atvykti balsuoti, naujai dalintis iki agitacijos draudimo pradžios paskelbtais agitacinio pobūdžio įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu, partija, politiniu komitetu (iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų šalinti nereikia).

Draudžiama ir keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais, siųsti priminimus asmenims, kurie išreiškė susidomėjimą iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios kandidatų, politinių organizacijų, koalicijų sukurtais rinkimų dienos įvykiais bei žymėti „Domina“ arba „Dalyvausiu“ rinkimų dienos renginių, kuriais išreiškiamas palaikymas kandidatams, politinėms organizacijoms, koalicijoms ar yra kiti rinkimų agitacijos požymiai.

Pridedama, kad kai kurie apribojimai ir draudimai taikomi ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.

Ribojimų yra ir rinkėjams

Rinkėjams šiuo laikotarpiu taip pat galioja keletas draudimų. Pasak VRK, tiek socialiniuose tinkluose, tiek pačių administruojamose interneto svetainėse nereikėtų skelbti įrašų, kuriais agituojama už politinės kampanijos dalyvius, įvardijant konkrečius kandidatus, juos iškėlusias partijas, politinius komitetus, taip pat dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais, jų komentuoti ir atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu, partija, politiniu komitetu.

Taip pat rinkėjai neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir profilio viršelio į naują nuotrauką ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą, partiją, politinį komitetą.

Visgi įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija, rinkėjai neatlygintinai gali skelbti toliau. Publikuoti socialiniuose tinkluose, kad rinkėjas ruošiasi balsuoti, kviečia balsuoti kitus arba jau pabalsavo taip pat galima, atkreipia dėmesį VRK.

VRK primena, kad rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus; įrašai apie rinkimų svarbą valstybės gyvenimui; atvykusių balsuoti rinkėjų skaičiau paskelbimas; dokumentai, kuriuos būtina turėti balsuojant; kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą; ne rinkimų politinės kampanijos dalyvio kvietimas atvykti balsuoti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.