Siūloma, kad VTEK tirtų savivaldybių tarybų narių ir merų galimus interesų konfliktus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių grupė siūlo suteikti įgaliojimus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) tirti savivaldybių tarybų ir merų galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)<br>V.Balkūno nuotr.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)<br>V.Balkūno nuotr.
Jurgis Razma<br>V.Skaraičio nuotr.
Jurgis Razma<br>V.Skaraičio nuotr.
Andrius Vyšniauskas<br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Andrius Vyšniauskas<br>Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Andrius Kupčinskas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Andrius Kupčinskas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vilius Semeška<br>D.Umbraso nuotr.
Vilius Semeška<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jadvyga Bieliavska

Jun 19, 2023, 10:23 AM, atnaujinta Jun 19, 2023, 10:24 AM

Seimo nariai konservatoriai Vilius Semeška, Jurgis Razma, Andrius Vyšniauskas ir Andrius Kupčinskas įregistravo tokį pasiūlymą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo pakeitimo projektui.

Kaip pastebi pasiūlymo autoriai, pagal Seime svarstomas VTEK įstatymo pataisas, savivaldybių merus ir tarybos narius, ar jie pažeidė viešųjų ir privačių interesų konflikto principą, tirtų ir svarstytų tik tos savivaldybės Etikos komisija.

„Šiuo įstatymo projektu iš VTEK kompetencijos iš dalies pašalinami savivaldybių merų ir tarybų narių pažeidimų nagrinėjimai. Didžiausia problema, jog dažniausiai, savivaldybės valdančioji dauguma ir sudaro Etikos komisijos sudėties branduolį. Tai reiškia, kad savivaldybės Etikos komisija bus suinteresuota ginti savivaldybės merą ir daugumai priklausančius tarybos narius, priešingai opozicijos tarybos narius be objektyvaus tyrimo galės pripažinti pažeidusius viešuosius ir privačius interesus. Tokiu būtų gali būti pažeidžiami teisingumo, objektyvumo ir sąžiningumo principai, bus sudaroma prielaida išvengti atsakomybės ir nebaudžiamumo už viešųjų interesų pažeidimą“,– sako pasiūlymo autoriai.

Jeigu Seimas pritartų konservatorių grupės siūlymui, įstatyme būtų numatyta, kad VTEK „tiria asmenų pranešimus, skundus ir prašymus dėl deklaruojančių asmenų (išskyrus Seimo narius jiems einant šias pareigas) veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms“.

VTEK įstatymo pakeitimo projektą parengė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.