Parlamento vadovė kol kas nesiryžta prognozuoti, ar šis įstatymo projektas galėtų būti apsvarstytas dar iki Seimo rudens sesijos.
„Dėl pateikimo, negaliu garantuoti, ar spės, tai priklauso nuo to, kaip užsipildys darbotvarkės užsipildys ir ar bus pratęsta sesija. Pasiūlymas taip – toks nuskambėjo“, – žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimo pirmininkės teigimu, reikės įsivertinti ir tai, ar yra resursų šio Prezidentūros pasiūlymo realizavimui.
„Seimas yra apsisprendęs dėl visos valstybės tarnybos reformos ir terminų įvairioms sritims, įvairių sričių atstovams. (...) Spręsime ar yra galimybių, ar yra resursų (didinti atlyginimus – ELTA) nuo spalio 1 d.“, – sakė parlamento vadovė.
ELTA primena, kad Prezidentūra įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma nuo spalio 1 dienos padidinti prokurorų atlyginimus. Šis įstatymo projektas buvo inicijuotas dėl to, nes Seimo priimtoje Valstybės tarnybos reformoje prokurorų atlyginimų kilimas nebuvo numatytas.
Prezidentūra teigia, kad šiuo projektu siekiama pagerinti prokurorų socialines garantijas, sudaryti teisines sąlygas padidinti visų lygių prokurorų darbo užmokestį ir didinti prokurorų profesijos patrauklumą. Pažymima, kad tai galėtų reikšmingai prisidėti, kad prokuratūros sistemoje dirbtų tik aukštos kvalifikacijos pareigūnai.
Siūlomas subalansuotas darbo užmokesčio santykis tarp atitinkamų grandžių teismų ir prokuratūrų, numatant tokius prokurorų pareiginės algos koeficientus, kurie skirtųsi vidutiniškai 10 proc., lyginant su teisėjų koeficientais.
Projekte atkreipiamas dėmesys, kad siūlomas darbo užmokesčio padidinimo dydis negali ženkliai skirtis nuo teisėjų darbo užmokesčio.
Siūloma nustatyti, kad prokurorų darbo užmokesčiui apskaičiuoti būtų taikomas 1 785,4 euro siekiantis bazinis dydis.