Teismas A. G. Astrauskaitės į mokytojos pareigas gimnazijoje negrąžino, tačiau priteisė jai 5 tūkst. eurų

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį atmetė pernai iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje atleistos Astros Genovaitės Astrauskaitės ieškinį, kuriuo moteris siekė būti sugrąžinta į darbą.

 Astra Genovaitė Astrauskaitė<br> M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 Astra Genovaitė Astrauskaitė<br> M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Astra Genovaitė Astrauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Jun 30, 2023, 3:33 PM, atnaujinta Jun 30, 2023, 4:06 PM

Vis dėlto, teismas sutiko jai priteisti 5 tūkst. eurų už priverstinės pravaikštos laiką.

Teismas, atmesdamas A. G. Astrauskaitės ieškinį, nutartyje pažymėjo, kad, sprendžiant klausimą dėl moters grąžinimo į lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vilnius „Juventos“ gimnazijoje pareigas, nebuvo kvestionuojama jos turima kvalifikacija. Teismas akcentavo, kad, vertinant asmens galimybes eiti mokytojo pareigas, svarbi ir asmens charakteristika, reputacijos klausimai.

ELTA primena, kad A. G. Astrauskaitei baudžiamojoje byloje dėl 2021 m. riaušių prie Seimo kaltinama riaušių organizavimu.

„Teismas sutiko su atsakovės, tai yra „Juventos“ gimnazijos, ir trečiojo asmens, tai yra Vilniaus miesto savivaldybės, išsakyta pozicija, kad visuomenėje garsėjantis kontraversiškai vertinamu viešu elgesiu bei sulaukiantis net ir teisėsaugos dėmesio asmuo negali atitikti mokytojo profesijai keliamiems aukštesniems moralės ir reputacijos reikalavimams. Teismas taip pat neginčija ir nekvestionuoja turimų A. G. Astrauskaitės asmeninių ir politinių įsitikinimų, tačiau mano, kad laisvė juos reikšti neturi ir negali būti suabsoliutinta“, – teigiama teismo nutartyje.

Remdamasis šiais argumentais teismas nusprendė negrąžinti A. G. Astrauskaitė į darbą, nustatyti, kad jos darbo sutartis nutraukta šiuo teismo sprendimu nuo jo įsiteisėjimo.

A. G. Astrauskaitė ieškiniui teismui prašė ne tik ją grąžinti į mokytojos pareigas Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje, bet ir priteisti beveik 5 tūkst. eurų sumą už priverstinės pravaikštos laiką, atsiradusį po atleidimo iš darbo.

Šį prašymą teismas tenkino ir nutarė buvusiai pedagogei priteisti 5 tūkst. eurų, kartu numatant, jog jai bus sumokama po 83,98 Eur už kiekvieną paskesnę darbo dieną nuo šio teismo sprendimo priėmimo iki visiško jo įvykdymo, bet ne daugiau kaip už vienerius metus, laikant, kad yra penkių darbo dienų savaitė.

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

ELTA primena, kad 2022 m. pabaigoje tuometinė „Juventos“ gimnazijos direktorė Irina Ignatavičienė gavo Vilniaus miesto savivaldybės raštą su raginimu atleisti A. G. Astrauskaitę iš lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos pareigų, nes, kaip nustatė savivaldybės sudaryta komisija, A. G. Astrauskaitė anksčiau į minėtas pareigas priimta, pažeidžiant tvarką, tai yra nebuvo tinkamai paskelbta atranka.

A. G. Astrauskaitė pati iš mokytojos pareigų „Juventos“ gimnazijoje buvo pasitraukusi 2021 m., tačiau neįvykus konkursui, 2022 m. lapkritį ji vėl buvo priimta į darbą. Tuomet šį sprendimą kritiškai įvertino tiek Vilniaus miesto savivaldybė, tiek ir tuometinė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Darbo ginčų komisija lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. G. Astrauskaitės prašymą pripažinti jos atleidimą neteisėtu vasario mėnesį iš dalies patenkino – pripažino atleidimą iš darbo neteisėtu, priteisė kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką iki sprendimo priėmimo dienos.

Kaip anksčiau pranešė portalas lrt.lt, A. G. Astrauskaitę 2022 m. gruodį atleidus iš mokytojos pareigų „Juventos“ gimnazijoje, pedagogė kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, kuri kovą paskelbė, kad mokytojos atleidimas iš darbo buvo neteisėtas, tačiau pačios A. G. Astrauskaitės į mokytojos pareigas negrąžino. Komisija priteisė A. G. Astrauskaitei kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką iki sprendimo priėmimo dienos, tačiau suma nebuvo atskleista.

A. G. Astrauskaitė yra kaltinama 2021 m. rugpjūčio riaušių prie Seimo organizavimu. Šiuo metu ši byla nagrinėjama teisme.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.