Aferomis pagarsėjęs Celofanas apkaltino prokurorą išpuoliu, tačiau pastarasis neliko skolingas – kreipėsi dėl terorizavimo Abiejų pareiškimai persiųsti į Klaipėdą

Finansinių aferų bylomis, akcijomis prieš Ukrainos vėliavų iškėlimą pagarsėjęs, byloje dėl riaušių prie Seimo teisiamas Antanas Kandrotas-Celofanas iš Kauno rajono po paskutinio teismo posėdžio iškvietė policiją, apkaltindamas prokurorą Ovidijų Vasiliauską jo telefono apgadinimu.

 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br> O. Gurevičiaus (ELTA) nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br> O. Gurevičiaus (ELTA) nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Vilkelio nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Vilkelio nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
 Antanas Kandrotas-Celofanas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Sep 7, 2023, 10:49 AM, atnaujinta Sep 7, 2023, 1:45 PM

Konfliktas įsiplieskė trečiadienio popietę po prokuroro baigiamosios kalbos Kauno apygardos teisme, kuriame jis pasiūlė skirti A. Kandrotui realią 5 metų ir 6 mėnesių įkalinimo bausmę sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, turtą ar pelną pateikimo byloje.

„Noriu parodyti jums prokurorą, pabandysiu jį pakalbinti“, – iškart po posėdžio ištarė Celofanas, surengęs viešą vaizdo transliaciją ir skubias žingsniais lauke, teismo kieme priėjęs prie O. Vasiliausko.

Netrukus pasigirdo duslus garsas, galimai trenkus per telefoną. Po to A. Kandrotas apkaltino prokurorą ryšio priemonės sudaužymu.

„Stok čia! Sudaužei man telefoną! Eisi į kalėjimą!“, – po incidento šaukė Celofanas, eidamas prokurorui iš paskos.

Tą pačią dieną jie abu kreipėsi į teisėsaugą.

„Vienas vyras pranešė dėl to, kad jam buvo išmuštas iš rankų telefonas, o kitas nurodė, jog buvo filmuojamas, žeminamas, įžeidinėjamas, persekiojamas“, – naujienų portalui pranešė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė.

Siekiant išvengti galimo šališkumo, prokuratūra nusprendė perduoti abu pareiškimus tirti Klaipėdos teisėsaugai.

Sprendimas, ar yra pagrindo kelti baudžiamąsias bylas – vieną dėl asmens terorizavimo, o kitą dėl svetimo turto sugadinimo, bus priimtas per 10 dienų, atlikus aplinkybių patikslinimą.

Taip pat generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pavedimu Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui pavesta atlikti vidaus tyrimą ir pateikti išvadą dėl tarnybinio patikrinimo tikslingumo.

Teisiamųjų suole – ne vienas

Celofanas, paskui kurį driekiasi ilgas baudžiamųjų bylų šleifas, vienoje jų šiuo metu yra teisiamas dėl sukčiavimo ir kitų galimų nusikaltimų kartu su kitais trimis kaltinamaisiais – Romu Jablonsku, Andriumi Šarkausku ir Andriumi Rute.

A.Kandrotui šioje byloje pareikšti kaltinimai, susiję su bendrove „Stelažai LT“.

Kauno apygardos teisme ji nagrinėjama jau beveik 5 metus – buvo perduota teismui dar 2018 metų gruodį.

Byla jau pasiekė baigiamąją stadiją, tačiau nuosprendžio paskelbimas gali užtrukti, jei Celofanas, kaip žadėjo, kreipsis dėl O. Vasiliausko nušalinimo.

Aferos lydi nuo 2010 metų

Kovotoju už teisybę besiskelbiantis A.Kandrotas teisiamųjų suole atsidūrė 2010 metų rugsėjį. Tada Kauno apylinkės teismas už aplaidų buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 2,6 tūkst. litų baudą – būdamas įmonės savininkas ir direktorius jis įkliuvo teisėsaugai dėl tikrovės neatitinkančių duomenų įrašymo 2007–2009 metais apie personalo priėmimą į darbą, jo atleidimą ir užmokestį.

2008-aisiais Celofanas įsigijo įmonę, užregistravo ją asocialaus asmens vardu ir prisipirko vilkikų, kurių vertė popieriuje siekė pusketvirto milijono litų, – sandoris buvo fiktyvus, o machinacijomis iš valstybės buvo susigrąžinta 620 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Minėtoje byloje už sukčiavimą stambiu mastu ir dokumentų klastojimą 2013 metų sausį Vilniaus apygardos teismas A.Kandrotui skyrė 1 metų ir 7 mėnesių realią įkalinimo bausmę.

Tačiau Celofanas ir vėliau nenurimo. 2017 metų birželį Alytaus rajono apylinkės teismas pripažino jį kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius (rengimasis įvykdyti nusikaltimą ir sukčiavimas dideliu mastu).

Belangės tąsyk jis išvengė, nes vieneri metų laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Bylų grandinė driekiasi iki šių dienų

A.Kandrotui iškeltų baudžiamųjų bylų grandinė tuo nesibaigė.

Kauno apygardos teismas Celofanui už padėjimą įvykdyti turto pasisavinimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą veikiant bendrininkų grupėje 2021 metų vasarį buvo skyręs 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimą, iš jų 10 mėnesių jis turi praleisti įkalinimo įstaigoje, o likusios bausmės dalies vykdymas atidėtas.

Apeliacinis teismas paskyrė A.Kandrotui realų 1 metų ir 9 mėnesių įkalinimą. Celofanui laisvės atėmimo bausmė subendrinta su anksčiau priimtu Alytaus teismo nuosprendžiu.

Tiesa, A. Kandroto skundą gavęs Aukščiausiasis teismas grąžino šią bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, sprendimas dar nėra priimtas.

Be to, Celofanas pernai lapkritį buvo nuteistas 4 mėnesių laisvės atėmimu už advokato Šarūno Mickevičiaus apšmeižimą, jo skundas šiuo metu nagrinėjamas Kauno apygardos teisme.

Dar jis šiuo metu yra teisiamas ir byloje dėl riaušių prie Seimo.

A.Kandrotas liūdnai pagarsėjo, rengdamas akcijas prieš Ukrainos vėliavų iškėlimą Vilniuje artėjant NATO viršūnių susitikimui. Anksčiau jis netgi buvo pareiškęs, kad prieš Rusiją yra naudojama agresija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.