„Nesijaučiu padaręs kažkokią moralinę žalą, bet, nepaisant viso to, dėl kilusio šurmulio nusprendžiau šiandien sutartį nutraukti. Toliau liksiu pas jį gyventi, negausiu nuompinigių, ir taip klausimas išsisprendžia.
Man finansiškai, aišku, bus šiokia tokia žala, bet šis pavyzdys turėtų inspiruoti mūsų politikus, kurie peržiūrės socialines garantijas kariams, nes gaunant 400-500 eurų išsinuomoti tinkamą būstą tokiame mieste, kaip Vilnius, yra neįmanoma“, – antradienį popiet pranešė V.Rupšys.
Anot jo, šis nuomos variantas „leido išgyventi arti padorumo ribų“.
Paklaustas, ar dėl galimo interesų konflikto ketina trauktis, kaip buvo raginamas padaryti kai kurių politikų, V.Rupšys atsakė neigiamai.
„Nesu politikas ir nesu politinės partijos vadovas, kad galėčiau trauktis. Turiu tiesioginius viršininkus, aiškiai yra numatytos paskyrimo procedūros. (...) Klausimas yra įdomus.
Jeigu, mano asmeniniu vertinimu, tai yra teisėta, ir jeigu tai nėra, kaip aš vertinu, joks pažeidimas, tada aš nematau priežasties – tada reikėtų atstatydinti visą mano kariuomenę. Mūsų, Lietuvos, kariuomenę“, – aiškino jis.
Kariuomenės vadas taip pat tikino nematantis jokio interesų konflikto, nes už butą nepermokėjo, lėšomis nepiktnaudžiavo.
V.Rupšys nurodė, kad jam nuomai skirti pinigai buvo mokami nuo 2021 metų, o nuomodamasis iš sūnaus jis esą išleido mažiau, nei būtų išleidęs kitu atveju.
„Išleidau mažiau nei man nustatyta mėnesinė išmoka – sutartį sudariau mokant 445 eurus per mėnesį už buto nuomą, o maksimali (butpinigių – aut.past.) suma yra 530 eurų. Nuomojau iš savo sūnaus, nors to buto nuoma rinkoje yra daugiau nei 700 eurų vertės.
Pabrėžiu, kad tai buvo daryta teisėtai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, kurie apibrėžia šią socialinę garantiją.
Morališkai ir etiškai aš nuomavausi iš atskiro ūkio arba šeimos subjekto – jis (sūnus – aut.past.) su manimi negyvena ir yra nuo manęs nepriklausomas“, – aiškino kariuomenės vadas.
Kariuomenės vadas teigė esantis šios situacijos įkaitas dėl to, kad neturi būsto Vilniuje.
„Niekada neturėjęs nekilnojamojo turto Vilniuje esu priverstas, kaip kariuomenės vadas, ieškoti būdų, kur gyventi – aišku, galiu stoty, galiu gatvėje po palapine“, –ironizavo V.Rupšys.
Primename, kad antradienį portalas 15min.lt pranešė, jog V.Rupšys iš savo sūnaus Vilniuje nuomojasi butą ir tam gauna 445 eurus vadinamųjų butpinigių.
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienareikšmiško situacijos vertinimo kol kas nepateikė, tačiau nurodė, kad nuoma iš artimų asmenų galima tik išskirtiniais atvejais.
„Pareigūnų sprendimai sudaryti nuomos sutartis tarnybos vietovėje yra tiesiogiai susiję su jų tarnybinėmis funkcijomis ir kompensuojami iš valstybės lėšų, todėl manytina, kad nuoma iš artimų asmenų galima tik išskirtiniais atvejais ir atsižvelgiant į pasiūlą esamoje rinkoje““, – teigiama VTEK komentare.