G. Landsbergis kritikuoja G. Nausėdą dėl E. Bajarūno: sprendimu stebisi ir vadina neatsakingu

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis stebisi prezidento Gitano Nausėdos užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

 G. Landsbergis ir G. Nausėda<br> Lrytas koliažas
 G. Landsbergis ir G. Nausėda<br> Lrytas koliažas
Daugiau nuotraukų (1)

Benas Brunalas

Oct 5, 2023, 2:54 PM, atnaujinta Oct 5, 2023, 3:02 PM

„Prezidentas, mano žiniomis, nėra susipažinęs su informacija iš kitos pusės. Su tais 13 žmonių, kurie yra ne tik iš Užsienio reikalų ministerijos, kurie pasisakė ganėtinai detaliai apie jų darbo sąlygas. Išklausius tik vieną pusę, susipažinus tik su viena istorijos dalimi, grąžinti ambasadorių atgal pas tuos žmones, kurie kiekvieną dieną turi su juo toliau dirbti, nėra iki galo atsakinga“, – prieš Vyriausybės posėdį ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, labai keistas ir prezidento sprendimas po susitikimo su E. Bajarūnu paprašyti, kad ambasadorius tęstų diplomatinį darbą Londone.

„Politinis vertinimas būtų labai paprastas. Įsivaizduokite dabar situaciją, kurioje ministras Landsbergis sulauktų kaltinimų iš 13 asmenų, iš trijų institucijų, kad jis netinkamai elgiasi su savo darbuotojais. Ir tada kas nors pasakytų: tegul eina toliau dirbti, nes jo darbas yra specifinis. (...) Aš nemanau, kad turėčiau galimybę nueiti, neatsakyti į jūsų klausimus“, – stebėjosi G. Landsbergis.

„Yra aiškūs standartai, kaip vadovai turi elgtis su savo pavaldiniais, kaip jie turi bendrauti, kokie lūkesčiai jiems yra keliami“, – pridūrė ministras.

Šiek tiek anksčiau ketvirtadienį G. Nausėda žurnalistams sakė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs. Be to, G. Nausėdai klausimų kyla dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios konfidencialios informacijos apie ambasados auditą.

„Pirmiausiai, kas man šioje istorijoje atrodo netinkama – kad ta informacija, kurią mes laikome slapta, konfidencialia ir su labai aiškia konfidencialumo žyma, tą pačią dieną atsiduria žiniasklaidoje. Yra tik du variantai, kaip iš Užsienio reikalų ministerijos tokia informacija atsiduria žiniasklaidoje – arba situacija yra nevaldoma ir vidutinės grandies žmonės ją išplukdo į viešąją erdvę, arba visa tai daroma su Užsienio reikalų ministerijos vadovybės žinia. Abu dalykai yra tiesiog nepriimtini“, – žurnalistams vizito Ispanijoje metu sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Trečiadienį portalas paviešino ir URM inspektorių ataskaitos detales, kuriose kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.