G. Nausėda tvirtina pasitikintis E. Bajarūnu, nepaisant raginimų jį atšaukti

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkui Žygimantui Pavilioniui raginant apsvarstyti į galimo mobingo skandalą įsivėlusio ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno atšaukimą, Prezidentūra tikina toliau pasitikinti diplomatu. Be to, Daukanto aikštė nurodo, kad kylant darbiniams konfliktams atstovybėje, juos dialogo būdu turėtų spręsti Užsienio reikalų ministerija (URM).

G. Nausėda ir E. Bajarūnas<br>Lrytas.lt koliažas
G. Nausėda ir E. Bajarūnas<br>Lrytas.lt koliažas
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 11, 2023, 5:41 PM

„Prezidentas pasitiki ambasadoriumi E. Bajarūnu, vertina jo profesionalų atstovavimą Lietuvos Respublikai Jungtinėje Karalystėje – skatinant draugiškus Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius, plėtojant ekonominį ir kultūrinį šalių bendradarbiavimą. Šalies vadovas teigiamai vertina tai, kaip ambasadorius E. Bajarūnas rūpinasi Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių ryšių su Lietuva palaikymu ir stiprinimu“, – teigiama Prezidentūros komentare, kurį Eltai raštu perdavė prezidento komunikacijos grupė.

„Jei kyla darbiniai konfliktai ambasadoriaus vadovaujamoje diplomatinėje atstovybėje, jie turėtų būti sprendžiami laikantis tarnybinės etikos principų. Prezidentas tikisi, kad Užsienio reikalų ministerija geranoriškai padės išspręsti šią situaciją dialogo būdu“, – rašoma komentare.

Kaip pranešta anksčiau, trečiadienį posėdžiavęs URK susitiko su ambasadoriumi E. Bajarūnu. Po posėdžio komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis konstatavo, kad diplomatas privalo būti kuo skubiau atšauktas, nes ambasados Londone darbas yra paralyžiuotas.

Be to, Ž. Pavilionis vylėsi, kad ir prezidentas, praėjusią savaitę paprašęs ambasadoriaus tęsti darbą, taip pat pakeis savo poziciją.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Vėliau portalo paviešintoje URM inspektorių ataskaitoje kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūlyta spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Praėjusią savaitę E. Bajarūnas surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo poziciją ir neigė jam metamus kaltinimus. Visgi, netrukus po to URM raštu kreipėsi į ambasadorių, reikalaudama viešai paneigti jo surengtos spaudos konferencijos metu paviešintą esą melagingą informaciją. Ministerija atsakyti į visus klausimus suteikė 3 dienas, tačiau, Eltos žiniomis, ambasadorius jokio atsakymo nepateikė.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo URK pritarimu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.