M. Maldeikis dėl E. Bajarūno ir G. Nausėdos apsilankymo operoje kreipėsi į VTEK

Konservatorius Matas Maldeikis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas įvertinti Lietuvos ambasadoriaus Londone Eitvydo Bajarūno ir prezidento Gitano Nausėdos bei jų sutuoktinių apsilankymo operoje aplinkybes.

 M. Maldeikis, E. Bajarūnas ir G. Nausėda<br> Lrytas.lt koliažas
 M. Maldeikis, E. Bajarūnas ir G. Nausėda<br> Lrytas.lt koliažas
Daugiau nuotraukų (1)

Viktrorija Smirnovaitė

Oct 12, 2023, 9:59 AM

„Taip, kreipiausi į VTEK, dokumentai yra išsiųsti“, – Eltai ketvirtadienį patvirtino M. Maldeikis.

„Klausimas labai paprastas – kas apmokėjo bilietus? (…) Iš savo reprezentacinių išlaidų ambasadorius to daryti negalėjo, nes tai buvo pramoga operoje. Jei tai buvo daroma iš asmeninių lėšų, to jis irgi negalėjo daryti, nes jis vedėsi žmogų, tiesiogiai atsakingą už jo karjerą. Pagal VTEK išaiškinimą to negalima daryti ir prezidentas už bilietus turėjo sumokėti pats“, – pažymėjo M. Maldeikis.

Pasak parlamentaro, svarbu nustatyti ir tai, kada bilietai buvo apmokėti ir ar tai nebuvo susiję su Užsienio reikalų ministerijos (URM) pradėtu tarnybiniu patikrinimu.

„Žiniasklaidoje buvo versija, kad ambasadorius bilietus apmokėjo tik tada, kai ambasadoje prasidėjo auditas“, – atkreipė dėmesį konservatorius.

Politikas pažymėjo, kad po šios versijos jis laukęs viešų ambasadoriaus paaiškinimų, tačiau, tęsė M. Maldeikis, klausimų dėl E. Bajarūno kilo tik dar daugiau.

„Norėjau pažiūrėti, kaip rutuliosis situacija, kaip ambasadorius atsakinės į klausimus. Mačiau, jo susitikimą Užsienio reikalų komitete. Tai sukėlė tik dar daugiau klausimų, dėl to ir kreipiuosi į VTEK“, – pažymėjo parlamentaras.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato E. Bajarūno tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Paviešintoje URM inspektorių ataskaitoje kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūlyta spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Praėjusią savaitę E. Bajarūnas surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo poziciją ir neigė jam metamus kaltinimus. Visgi, netrukus po to URM raštu kreipėsi į ambasadorių, reikalaudama viešai paneigti jo surengtos spaudos konferencijos metu paviešintą esą melagingą informaciją. Ministerija atsakyti į visus klausimus suteikė 3 dienas, tačiau, Eltos žiniomis, ambasadorius jokio atsakymo nepateikė.

Po trečiadienį įvykusio Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) posėdžio, komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis ragino apsvarstyti E. Bajarūno atšaukimą, tačiau Prezidentūra pareiškė ir toliau pasitikinti diplomatu.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo URK pritarimu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.