V. Blinkevičiūtė įtaria vykstančias pokilimines kovas dėl ambasadoriaus E. Bajarūno: viskas atrodo blogai

Daliai parlamentarų raginant atšaukti iš pareigų mobingu kaltinamą ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Eitvydą Bajarūną, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad tokie skandalai kenkia šalies diplomatinei tarnybai. Visgi, europarlamentarė svarsto, ar ši istorija nebyloja apie tam tikrus užkulisinius politinius nesutarimus tarp institucijų.

Vilija Blinkevičiūtė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 13, 2023, 9:20 AM

„Negerai, kad tokie dalykai apskritai vyksta diplomatinėje tarnyboje, kad viskas taip iškelta į viešumą, kai, matyt, buvo galima išsiaiškinti tuos dalykus“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė V. Blinkevičiūtė.

„Nežinau, ar čia kokios pokiliminės politinės kovos. Labai norėčiau, kad taip nebūtų, kad aš klysčiau“, – vylėsi ji.

Todėl socialdemokratų lyderė pažymėjo, kad klausimai dėl E. Bajarūno privalo būti išspręsti kaip galima greičiau.

„Dabar viskas atrodo blogai. Mes ne tiek daug turime patyrusių diplomatų Lietuvoje, kurie gali dirbti ir dirbti produktyviai. Štai dabar, kai iškyla tokie dalykai, būtų gerai, kad šitas klausimas būtų kaip galima greičiau išspręstas“, – nurodė ji.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Vėliau portalo paviešintoje URM inspektorių ataskaitoje kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūlyta spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Praėjusią savaitę E. Bajarūnas surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo poziciją ir neigė jam metamus kaltinimus. Visgi, netrukus po to URM raštu kreipėsi į ambasadorių, reikalaudama viešai paneigti jo surengtos spaudos konferencijos metu paviešintą esą melagingą informaciją. Ministerija atsakyti į visus klausimus suteikė 3 dienas, tačiau, Eltos žiniomis, ambasadorius jokio atsakymo nepateikė.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo URK pritarimu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.