VTEK nusprendė susirinkti daugiau informacijos apie E. Bajarūno ir G. Nausėdos apsilankymą operoje

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nutarė susirinkti daugiau informacijos apie Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno ir prezidento Gitano Nausėdos bei jų sutuoktinių apsilankymą miuzikle „Operos fantomas“.

 Lrytas.lt koliažas
 Lrytas.lt koliažas
G. Nausėda<br>Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
G. Nausėda<br>Ž. Gedvilos (ELTA) nuotr.
E. Bajarūnas<br>D. Labučio (ELTA)
E. Bajarūnas<br>D. Labučio (ELTA)
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2023-10-18 13:45

„VTEK darbas yra pateikti nepriklausomą ir nešališką vertinimą. Ir tokiais atvejais mes turime labai griežtą procedūrą – pirmiausiai mes susirenkame konkrečius faktinius duomenis, aplinkybes, kurių pagrindu vėliau sprendžiame pradėti, ar nepradėti tyrimus“, – Eltai sakė VTEK pirmininkas Gediminas Sakalauskas.

Komisijos pirmininkas atkreipia dėmesį, kad papildomi duomenys bus renkami tiek apie E. Bajarūno, tiek ir apie prezidento dalyvavimą operoje.

Pasak VTEK pirmininko, šią informaciją svarbu susirinkti dėl to, jog būtų aiškiai apibrėžta, ką komisija turi konkrečiai įvertinti.

„Pirminė informacija yra žiniasklaidoje, bet reikia susirinkti visas faktines aplinkybes, duomenis, tarnybines komandiruotes, kokie renginiai buvo. Nes dabar (...) dar sunku suformuluoti tyrimo objektą, kokį elgesį reikia vertinti. Todėl gavę visą informaciją spręsime, koks konkretus elgesys buvo tinkamas ar netinkamas“, – paaiškino G. Sakalauskas.

Į VTEK dėl E. Bajarūno ir G. Nausėdos apsilankymo operoje kreipėsi Seimo narys Matas Maldeikis.

Kaip anksčiau Eltai teigė parlamentaras, kreiptis į etikos sargus nutarta kilus skandalui dėl ambasadoriaus E. Bajarūno – diplomatui metami kaltinimai dėl galimo mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo lrytas.lt šaltinių teigimu, ambasadorius nurodė nupirkti brangiausius bilietus į „Operos fantomas“ pasirodymą, o prezidento, pirmosios ponios, E. Bajarūno ir jo žmonos apsilankymas šiame miuzikle buvo apmokėtas iš ambasados lėšų.

M. Maldeikis kelia klausimą, ar E. Bajarūnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Be to, politikas kelia klausimą, ar prezidentas deklaravo sulaukęs dovanos, jeigu bilietai buvo įsigyti diplomato asmeninėmis, o ne ambasados lėšomis.

Abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos detalėse kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.