Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija dėl padarytų nusikalstamų veikų ragina trauktis Varėnos skyriaus vadovą

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) griežtins reikalavimus rajoninių draugijų ir skyrių vadovams, o Varėnos draugijos pirmininką Rolandą Micevičių, padariusį nusikalstamas veikas, LMŽD taryba ragina nedelsiant pačiam trauktis iš pareigų.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) griežtins reikalavimus rajoninių draugijų ir skyrių vadovams, o Varėnos draugijos pirmininką Rolandą Micevičių, padariusį nusikalstamas veikas, LMŽD taryba ragina nedelsiant pačiam trauktis iš pareigų.<br>„Freepik“ nuotr.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) griežtins reikalavimus rajoninių draugijų ir skyrių vadovams, o Varėnos draugijos pirmininką Rolandą Micevičių, padariusį nusikalstamas veikas, LMŽD taryba ragina nedelsiant pačiam trauktis iš pareigų.<br>„Freepik“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 9, 2023, 1:19 PM

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija nuo šiol griežtina reikalavimus visiems rajoninių draugijų ir skyrių pirmininkams bei kitiems pareigas užimantiems draugijų atstovams. Anot LMŽD direktoriaus Laimono Daukšos, visuomenės lūkestis medžiotojų bendruomenei įpareigoja vykdyti permainas nuo pačių organizacijos valdymo organų, o Varėnos skyriaus vadovo atvejis – tik patvirtina permainų būtinybę.

„Privalome keistis nuo savęs. Deja, bet šiai dienai turime situaciją, kuomet vieno rajoninio skyriaus pirmininkas, net ir įtrauktas į Probacijos tarnybos registrą, nepalieka vadovaujančių pareigų, neužleidžia jų kitiems bendruomenės nariams, bet dar ją ir diskredituoja, kai tuo tarpu visa mūsų bendruomenė renkasi atvirumo ir skaidrumo kelią. Labai gaila, kad esame paveldėję organizaciją, kurios įstatai neleidžia mums patiems jo pašalinti, bet neatmetame, kad ieškosime ir kitų teisinių priemonių. Juk vienas asmuo negali kenkti daugiau nei 30 000 Lietuvos gamtą saugančių asmenų bendruomenei, siekiančiai permainų ir tvarių santykių su visais Lietuvos gyventojais“, – sako LMŽD direktorius.

Anot jo, artimiausiu metu visiems LMŽD draugijų ir skyrių vadovams bus parengtos naujos rekomendacijos su labai aiškiai apibrėžtais kriterijais, kurie, LMŽD tarybai pritarus, bus taikomi ir visiems LMŽD organizacijoje dirbantiems asmenims. LMŽD pasitvirtinus griežtus etikos standartus organizacijos atstovams, atsiras gerokai daugiau aiškumo jos rajoninių draugijų bei skyrių veikloje, bus labiau užtikrinami demokratijos principai, sustiprins vietos medžiotojų galią rajoninių draugijų ir skyrių vadovų rinkimuose, jų veikloje.

„Siekiame pokyčių ir jie turi būti pradėti nedelsiant. Pavyzdį turime rodyti darbais, o ne žodžiais. Deja, organizacijos valdymas, vidaus taisyklės, yra tai, ką paveldėjome, o ne tai, ką sukūrėme. Visai netrukus pristatysime mūsų bendruomenės pokyčių planą, kurį rengėme pastaruosius kelis mėnesius. Noriu tikėti, kad jis padės atverti naują istorijos, formuojančios tvarius medžiotojų santykius su visuomene, gamta, ją mylinčiais puslapį, tačiau to nepasieksime, toleruodami tokias situacijas kaip Varėnoje“, – sako jis.

Šių metų spalio 26 d. vykusiame Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos tarybos posėdyje, dalyvaujant 22 tarybos nariams, buvo nutarta rekomenduoti R. Micevičiui kuo skubiau atsistatydinti iš einamų LMŽD Varėnos skyriaus pirmininko pareigų, šalinti jį iš LMŽD medžioklės trofėjų ekspertų komisijos narių, uždrausti vykdyti medžiotojų mokymo kursus, stažuotes ir kitą veiklą, susijiusią su medžiotojų rengimu LMŽD struktūroje, drausti dalyvauti draugijos organizuojamų medžioklės trofėjų apžiūrų komisijų darbe bei kreiptis į Tarptautinę medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybą (CIC) dėl R. Micevičiaus vyresniojo tarptautinio trofėjų teisėjo Senior International Trophy Judge (SITJ) kvalifikacijos nutraukimo.

Tarybos nariai prieš tai buvo supažindinti su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus gautu raštu „Dėl Rolando Micevičiaus“, kuriame nurodoma, kad minėtas asmuo nuo 2023–10-03 įtrauktas į Probacijos tarnybos registrą, taip pat su 2023–09-21 Alytaus apylinkės teismo nuosprendžiu Rolandą Micevičių pripažinti padariusį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnio I dalyje numatytą nusikaltimą – pagamino netikrus dokumentus, susijusius su žuvų įveisimu. Įvykdytas nusikaltimas yra susijęs su LMŽD Varėnos skyriaus veikla, Rolandas Micevičius savo kaltę pripažino visiškai.

LMŽD taryba atleisti ar pašalinti minėto asmens pati negali, nes pagal LMŽD struktūrą Varėnos skyrius nėra tiesiogiai pavaldus Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai, tą gali padaryti tik patys LMŽD Varėnos skyriaus nariai.

Taryba pritarė, kad Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, veikianti visoje Lietuvoje, atstovaujanti arti 30 000 Lietuvos medžiotojų, visiems savo nariams t. y. rajoninėms medžiotojų draugijoms, skyriams, sąjungoms keltų naujus aukščiausius skaidrumo standartus.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.