G. Landsbergis mano, kad ginčus dėl ambasadorių išspręstų didesnis pasitikėjimas tarp Prezidentūros ir URM

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad įstrigusį ambasadorių klausimą galima išspręsti didinant pasitikėjimą tarp Prezidūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM).

Gabrielius Landsbergis.<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
Gabrielius Landsbergis.<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 31, 2024, 1:50 PM

„Yra nusistovėjusi tradicija pasitikėjimo principo ir tam tikros Užsienio reikalų ministerijos tvarkos. Dabar abu šie dalykai susiduria su iššūkiais“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje komentavo G. Landsbergis.

Prezidentūrai ir valdantiesiems jau antrą mėnesį ginčijantis dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi vadovo, G. Landsbergio neįtikina šalies vadovo argumentai. Pasak ministro, per pastaruosius kelis mėnesius nemaža dalis iš Daukanto rūmų išėjusios informacijos buvo netiksli arba neteisinga. Jo teigimu, Prezidentūroje nėra numatytos vidinės tvarkos, pagal ką jie atrenka siūlomus kandidatus į ambasadorius.

Prezidentūra, savo vidinių tvarkų išvis neturi. Nėra jokios tvarkos, kaip jie atrenka, ką jie siūlo, kaip vyksta diskusija, kaip jie interpretuoja įstatymus ir Konstituciją“, – tikino jis.

ELTA primena, kad Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas buvo atšauktas rugsėjo 7 dieną, pasibaigus jo kadencijai.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad prezidentui buvo pateiktos bent dvi ambasadorių kandidatūros, kurios buvo atmestos.

Prezidentūra, argumentuodama savo poziciją, iš pradžių aiškino, kad vienas iš Užsienio reikalų ministerijos (URM) pasiūlytų kandidatų nemokėjo lenkų kalbos. Vėliau šalies vadovas kaltino ministeriją politizuojant ambasadoriaus Lenkijoje paskyrimo procesą bei bandant proteguoti tam tikrus į šias pareigas siūlomus asmenis. Vėliau šalies vadovo patarėjas Frederikas Jansonas prakalbo ir apie vadinamojo „valstybininkų“ klano šešėlį – pasak jo, ambasadorių skyrimo procesas stringa būtent dėl jų įtakos.

Trintys tarp institucijų išryškėjo ir pastarosiomis dienomis, paaiškėjus, kad URM šių metų vasarą ketina atšaukti Lietuvos ambasadorių prie NATO Deividą Matulionį. Prezidentūra tokį sprendimą pavadino „kryptingu ministerijos elgesiu patyrusio ir profesionalaus diplomato atžvilgiu“. Savo ruožtu G. Landsbergis pabrėžė, kad D. Matulionio atšaukimas buvo suderintas su Daukanto aikštės rūmais, todėl Prezidentūros pareiškimai jį stulbino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.