Penkioliktosios rotacijos ir vadovybės pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai bei kiti svečiai, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime spaudai.
„NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė per septynerius metus tapo pilnai integruota Lietuvos ginkluotojų pajėgų dalimi su labai aiškiu vaidmeniu mūsų šalies gynyboje. Batalionas yra apginkluotas visomis ginkluotės sistemomis, reikalingomis gynybinėms užduotims atlikti. Agresijos atveju sąjungininkų kariai gins Lietuvą kartu su mūsų kariais nuo pat pirmos minutės. Tai realiai įgyvendinta Aljanso kolektyvinės gynybos garantija, kuomet agresija prieš Lietuvą reiškia agresiją prieš mažiausiai dar šešias NATO valstybes, ir yra labai aiškus atgrasymo signalas priešui“, – pažymėjo Lietuvos kariuomenės vadas.
Vadovauti NATO Priešakinių pajėgų kovinei grupei plk. ltn. M. Krüger atvyko iš Vokietijos kariuomenės 104-ojo tankų bataliono ir pusmetį vadovaus maždaug 1600 karių grupei, kuri į Lietuvą atvyko su tokia karine technika kaip tankai „Leopard“, pėstininkų kovos mašinos „CV90“ ir „Boxer“ bei savaeigėmis ratinėmis artilerijos sistemomis SPGH-M77 „Dana“. Naują rotaciją sudaro kariai ir atstovai iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos. NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija.
„NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė jau septynerius metus itin reikšmingai prisideda prie mūsų nacionalinio ir regioninio saugumo. Lietuva labai dėkinga už sąjungininkų įsipareigojimą siųsti karius į mūsų šalį. Kiekvieno sąjungininkų kario buvimas mūsų teritorijoje didina mūsų gynybinius pajėgumus. Sąjungininkų karių dislokavimas yra aiškus ir apčiuopiamas NATO šalių atsidavimo kolektyviniam atgrasymui ir gynybai įrodymas“, – renginyje sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.
Rotacijos Lietuvoje metu NATO priešakinės pajėgos dalyvauja kovinio rengimo pratybose ir mokymuose. Tarptautinę kovinę grupę Lietuvoje sudaro trys kovinės kuopos su sunkiąja technika, žvalgybos kuopa, kovinės paramos vienetai bei valdymo elementas.