Teismui perduota byla dėl korupcijos medicinoje: verslininkas galimai papirko ligoninių darbuotojus

Šiaulių apygardos prokuratūra nagrinėti teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl keturių ligoninių darbuotojų, dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vadovų ir vienos iš šių įmonių, kaip manoma, padarytų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.

Ligoninė<br>R.Neverbicko nuotr.
Ligoninė<br>R.Neverbicko nuotr.
Ligoninė
Ligoninė
Daugiau nuotraukų (2)

Ingrida Steniulienė

Apr 30, 2024, 1:15 PM

Šiauliuose veikiančiai uždarajai akcinei bendrovei, įrenginėjančiai oro kondicionavimo sistemas, šios įmonės direktoriui ir medicininės įrangos prekyba užsiimančios bendrovės Šiaulių skyriaus vadovui pareikšti kaltinimai dėl papirkimo, o dviem (buvusiam ir esamam) Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojams, Raseinių ligoninės darbuotojui ir buvusiai Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, pranešė prokuratūra.

Per Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų atliktą ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad medicinine įranga prekiaujančios uždarosios akcinės bendrovės Šiaulių skyriaus vadovas galimai papirko ligoninių darbuotojus už palankumą abiem uždarosioms bendrovėms dalyvaujant gydymo įstaigų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose.

Įtariama, kad buvo sutarta, jog medicinine įranga prekiaujančios įmonės vadovas bus asmeniškai informuotas apie ligoninių vykdomus viešuosius pirkimus, jiems skirtą pinigų sumą ar bus atsižvelgta į uždarosios akcinės bendrovės prekiaujamos medicininės įrangos technines specifikacijas.

Tyrimo duomenimis, įmonės vadovas organizavo ligoninių atstovų ar jų šeimos narių automobilių remonto paslaugų apmokėjimą, telefono ir kitos įrangos pirkimą. Manoma, kad kyšių sumos ar vertė galėjo siekti iki 1 000 eurų.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad buvusi Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė iš kaltinamos oro kondicionavimo sistemas įrenginėjančios bendrovės pareikalavo 3 000 eurų kyšio ir pažadėjo, kad vykdant viešąjį pirkimą jis bus išskaidytas į atskirus mažesnės vertės viešuosius pirkimus, o jos vadovaujama įstaiga nupirks oro kondicionavimo sistemą ir montavimo darbus iš sutartų įmonių.

Šis ikiteisminis tyrimas atskirtas iš kito didelės apimties ikiteisminio tyrimo, kuriuo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose visos Lietuvos mastu, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos.

Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė, tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis.

Baudžiamasis kodeksas už papirkimą ir kyšininkavimą numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas.

Šiaulių apygardos teismui perduotą atskirtą tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrejus Mirnyj.

Surašęs kaltinamąjį aktą, prokuroras perdavė baudžiamąją bylą nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.