Teismas neleido K. Michailovui nuosprendžio laukti laisvėje

2009 metų sausį paskelbta apie ikiteisminio tyrimo K. Michailovo atžvilgiu pabaigą, balandį bylos medžiaga perduota teismui.

Tai jau ne pirmas kartas, kai teismas atmetė K. Michailovo prašymą.<br>V. Balkūnas
Tai jau ne pirmas kartas, kai teismas atmetė K. Michailovo prašymą.<br>V. Balkūnas
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Oct 9, 2012, 3:02 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 6:05 AM

LAT teisėjų kolegijos, kuriai pirmininkauja teisėjas Aloyzas Kruopys, neįtikino nuteistojo argumentai dėl paleidimo iš suėmimo. K. Michailovas prašyme nurodė, jog byloje nėra jo kaltės įrodymų, motyvavo senaties terminu.

Teismas konstatavo, kad nuteistasis laisvėje gali bėgti, slėptis nuo teismo, o kardomoji priemonė gali būti pakeičiama, kai iš viso naikinama arba keičiama į švelnesnę.

Tai jau ne pirmas kartas, kai teismas atmetė K. Michailovo ir jo gynėjų - advokatų Arūno Marcinkevičiaus ir Ingridos Botyrienės- prašymą. Pastarąjį sykį analogiškas prašymas atmestas rugsėjo pradžioje.

Buvusio SSRS Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės Rygos Ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkas K. Michailovas už veiksmus 1991-ųjų liepos 31 dieną laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausme buvo nuteistas 2011 m. gegužę, primena ELTA.

Medininkuose buvo nužudyti Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas, Stanislovas Orlavičius, Antanas Musteikis ir Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas Tomas Šernas.

Ikiteisminis tyrimas dėl Lietuvos Respublikos pareigūnų nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti pradėtas tą pačią dieną.

2007 metų spalio 8 dieną prokuroro nutarimu buvęs OMON milicininkas K. Michailovas pripažintas įtariamuoju.

Jis sulaikytas Rygoje ir pargabentas į Lietuvą tų pačių metų lapkričio 28 dieną. Tada K. Michailovui įteiktas pranešimas apie įtarimą dalyvavus nužudant septynis Lietuvos pareigūnus ir pasikėsinimo nužudyti dar vieną.

2009 metų sausį paskelbta apie ikiteisminio tyrimo K. Michailovo atžvilgiu pabaigą, balandį bylos medžiaga perduota teismui.

Tyrimas likusių įtariamųjų - taip pat buvusių OMON būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo ir Aleksandro Ryžovo bei šio būrio vado Česlavo Mlyniko - atžvilgiu tęsiamas.

Medininkų žudynių bylą sudarė 40 tomų, t. y. apie 16 tūkst. puslapių. Iš viso byloje buvo apklausta per 200 liudytojų.

Pats K. Michailovas kaltės neprisipažįsta, nors neneigia 1991 m. liepos pabaigoje buvęs Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.