L. Kedienei ir jos žentui nepavyko nušalinti Vilniaus teisėjų

Daugybę kartų teismus, teisėjus, prokurorus ir prokuratūras šalinusiems Kedžių šeimos atstovams šįkart šis triukas neišdegė – jiems nepavyko nušalinti Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos Angelės Ikasalienės, Artūro Šumsko ir Audronės Kartanienės, kuri nagrinėja Laimutės Kedienės apeliacinį skundą.

A. Venckus teismą nušalinti bandė dėl į teismo posėdį iškviestos „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistės Jurgitos Kasperavičiūtės apklausos.<br>V. Balkūnas
A. Venckus teismą nušalinti bandė dėl į teismo posėdį iškviestos „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistės Jurgitos Kasperavičiūtės apklausos.<br>V. Balkūnas
Daugiau nuotraukų (1)

Asta Kuznecovaitė

2012-11-29 15:38, atnaujinta 2018-03-15 00:26

Ketvirtadienį teismas atmetė L. Kedienės advokato Aido Venckaus pareikštą nušalinimą kaip nepagrįstą. Apeliacinis skundas bus nagrinėjamas toliau.

A. Venckus teismą nušalinti bandė dėl į teismo posėdį iškviestos „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistės Jurgitos Kasperavičiūtės apklausos.

Anot jo, J. Kasperavičiūtė girdėjo kitų liudytojų parodymus, taip pat tai, ką kalbėjo proceso dalyviai, todėl negalėjo būti kviečiama liudyti šiame teisme.

Utenos rajono apylinkės teismas 2,6 tūkst. litų baudą L. Kedienei skyrė šių metų kovo 21 dieną.

Moteris buvo pripažinta kalta dėl 2010 metų lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teisme ištartų žodžių: „Čia nė vieno teisėjo nėra, čia trys banditai atėjo ir paskaitė nutartį.“

Nors iškart L. Kedienė prisipažino ištarusi nepagarbius žodžius teisėjų atžvilgiu, vėliau savo parodymus pakeitė.

Apeliaciniame skunde A. Venckus teigia, kad jo uošvei pirmosios instancijos teisme nebuvo suteikta teisė apsiginti. Esą jis prašė moteriai atlikti psichologinę ekspertizę, tačiau teismas tai atmetė.

A. Venckus teismui bando įrodyti, kad L. Kedienė Panevėžio teisme žodžius ištarė pati nesuprasdama, ką kalbėjo. Taip pat jis abejoja, ar „Lietuvos ryto“ televizijos reportaže pasakyti L. Kedienės sakiniai nebuvo sumontuoti po vieną žodį.

Kad tai būtų patvirtinta arba paneigta, teismas liudyti iškvietė reportažą rengusią žurnalistę. Ši paneigė bet kokio montažo galimybes.

A. Venckus Vilniaus apygardos teismo taip pat paprašė atlikti L. Kedienei psichologinė ekspertizę. Ar ją skirti, teismas nuspręs kitą posėdį. Į ji vėl bus kviečiama teismo ekspertė – psichologė, kurios nuomonės dėl pareikšto nušalinimo teismui nepavyko išgirsti praėjusį penktadienį.

Įsiuto ir N. Venckienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimas nutraukti baudžiamąją bylą mirusio Andriaus Ūso atžvilgiu tada išprovokavo ir N. Venckienę.

„Čia ne pabaiga. Aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs, jūs pamatysite, praeis dveji, treji, penkeri metai, ir viskas išlįs. Tegul jie negalvoja, kad jie čia dabar užgesino viską, būdami korumpuoti, kyšininkai ir iškrypėlių klaną dengdami, čia taip nebus“, - kalbėjo N. Venckienė.

Tyrimas dėl nepagarbos teismui buvo pradėtas ir jos atžvilgiu, tačiau tuo metu moteris dirbo Kauno apygardos teisme, todėl norint pareikšti įtarimus jai reikėjo kreiptis į teismą dėl imuniteto panaikinimo.

Generalinis prokuroras Darius Valys tai padarė tik šių metų gegužę, kai kaltinimų N. Venckienei padaugėjo nuo vieno iki šešių.

Dėl Panevėžio miesto apylinkės teisme pasakytų žodžių N. Venckienei buvo iškelta drausmės byla.

Teisėją buvo pasiūlyta atleisti iš pareigų, tačiau N. Venckienę užstojo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pareiškusi, kad už tokius nusižengimus ji iš darbo nieko neatleidžia.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.