Įtariamų PVM grobstytojų būryje - ir keli „Vičiūnų“ vadovai

Teisėsaugos pareigūnai įmonių

Išaiškintoje mokesčių grobstymo schemoje surinkta duomenų, kad, siekdami nuslėpti milijonines sumas, nusikalstamos grupės nariai įsigydavo jokios realios veiklos nevykdančias įmones.<br>R. Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Išaiškintoje mokesčių grobstymo schemoje surinkta duomenų, kad, siekdami nuslėpti milijonines sumas, nusikalstamos grupės nariai įsigydavo jokios realios veiklos nevykdančias įmones.<br>R. Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 10, 2012, 5:34 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 5:55 PM

Tai BNS pirmadienį sakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.

Jos teigimu, nei V.Matijošaičiui, nei įmonėje dirbantiems jo sūnums įtarimai nėra pateikti, jie nebuvo sulaikyti.

Kartu su V.Matijošaičiu įmonėje dirba ir jo sūnūs - Dainius ir Šarūnas.

FNTT pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija ir Vilniaus apygardos prokuratūra, teigia išaiškinę pridėtinės vertės mokesčio grobstymo schemą, kurioje nusikalstamą veiklą maskavusi nusikalstama 14 asmenų grupuotė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 2 mln. litų. „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančių bendrovių vadovai yra vieni iš įtariamųjų.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti 14 asmenų. Įtarimas dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo taip pat pateiktas „Vičiūnų restoranų grupei“ kaip juridiniam asmeniui.

Praėjusią savaitę sulaukius įtariamuosius atlikta daugiau kaip 20 kratų jų gyvenamosiose ir darbo vietose. Per kratas rastas ir išimtas neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas su šoviniais, šešių realios veiklos nevykdžiusių priedangos įmonių antspaudai, bankų čekių knygelės, internetinio banko sąskaitų valdymo slaptažodžių generatoriai, suklastoti dviejų Lietuvoje registruotų įmonių apskaitos dokumentai, kiti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.

Pasak FNTT pranešimo, išaiškintoje mokesčių grobstymo schemoje surinkta duomenų, kad, siekdami nuslėpti milijonines sumas, nusikalstamos grupės nariai įsigydavo jokios realios veiklos nevykdančias įmones. Suklastojus tokių įmonių veiklos ir apskaitos dokumentus (PVM sąskaitas faktūras, atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktus, sutartis ir kitus dokumentus), vėliau jie būdavo perduodami jau realiai veikiančioms Vilniuje ir Kaune registruotoms įmonėms. Pastarosios, atsiskaitydamos už tariamai atliktus darbus, pervesdavo pinigus į nusikalstamos grupės narių įsigytų ir valdomų įmonių sąskaitas.

Įtariama, kad pinigai, pervesti nusikalstamos grupės narių įsigytoms įmonėms, vėliau buvo gryninami ir grąžinami realią veiklą vykdžiusių įmonių savininkams.

FNTT Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra nustatė, kad, siekdami užmaskuoti nusikalstamą veiklą ir jos mastą, grupuotės nariai reguliariai įsigydavo vis naujas jokios realios veiklos nevykdančias įmones ir jas naudojo kaip priedangą.

Pirminiais skaičiavimais, naudojant tokią mokesčių slėpimo ir grobstymo schemą, per pastaruosius dvejus metus nusikalstama grupuotė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 2 mln. litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Siekiant užtikrinti padarytos žalos atlyginimą, įtariamųjų turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas už daugiau kaip 2 mln. litų.

Spaudoje skelbta, kad Matijošaičių turtas vertinamas 195 mln. litų, verslo imperiją sudaro 47 įmonės su 6,5 tūkst. darbo vietų.

„Vičiūnai“ yra didžiausia žuvies produktų perdirbimo grupė Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.