Sambo čempionui K. Mokšinui - kaltinimai sukūrus grupuotę narkotikams platinti

Vilniaus apygardos teismas ėmė nagrinėti nusikalstamo susivienijimo, kaip įtariama, 2007-2011

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 19, 2013, 3:58 PM, atnaujinta Mar 13, 2018, 4:37 PM

Nusikalstamos grupuotės veikla nutraukta 2011 metų vasarį - tada sulaikyta dalis jos narių. Tada Vilniaus apskrities policija skelbė, kad išardytas narkotikų prekeivių tinklas kurį laiką narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis aprūpindavęs Naujosios Vilnios gyventojus.

Per kratas rasta ir paimta daugybė kvaišalų svėrimo ir fasavimo įrangos, kitų daiktų, liudijančių apie nusikalstamos grupuotės veiklos mastus ir užmojus.

Maždaug ketverius metus grupuotė platino kokainą, metamfetaminą, mefedroną, piperaziną, kanapes. Šios medžiagos 4-5 kartus per savaitę skirstytos platinti nusikalstamo susivienijimo nariams. Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad grupuotė rengdavo slaptus susitikimus - „strielkas“ ir jų metu aptardavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo klausimus.

Anksčiau neteistą įvairių sambo čempionatų prizininką 35 metų Konstantiną Mokšiną, pravarde „Katias“ pareigūnai kaltina, kad jis, turėdamas tikslą nusikalstamai praturtėti, organizavo nusikalstamą susivienijimą, jam vadovavo, dalyvavo šio nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėtai disponavo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turėdamas tikslą jas platinti, prievartavo turtą, neteisėtai disponavo elektronine mokėjimo priemone, neteisėtai atėmė laisvę, pagrobė dokumentą, darė poveikį liudytojui bei nežymiai sutrikdė sveikatą.

Bylos duomenimis, 2007 metų pradžioje į nusikaltimus įtraukė Pavelą Jurevičių, buvusį policininką Nerijų Šereiką, jo sutuoktinę Kseniją Šereikienę ir Jurijų Kondratovą.

Ekspolicininkui N. Šereikai pateikti įtarimai, kad jis dalyvavo nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėtai disponavo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turėdamas tikslą jas platinti, prievartavo turtą, neteisėtai disponavo elektronine mokėjimo priemone, neteisėtai atėmė laisvę.

K. Mokšinas, kaip įtariama, paskirstė nusikalstamo susivienijimo nariams vaidmenis - P. Jurevičius turėjo iš jo įgyti narkotikus, jas paskirstyti mažesniais kiekiais, laikyti, gabenti ir perduoti platinimui Šereikoms tiesiogiai ir per slėptuves.

Be to, P. Jurevičius turėjo surinkti iš Šereikų už parduotus kvaišalus gautus pinigus ir perduoti K. Mokšinui, taip pat jam liepta surasti daugiau narkotikų platintojų, kurie jais prekiautų Vilniaus mieste ir Naujosios Vilnios rajone. Šiems platintojams drausta iš kitur įsigyti narkotikų - jie galėjo juos gauti tik iš K.Mokšino grupuotės narių.

Prieš šiuos platintojus ir tuos, kurie pirko narkotikų, tačiau laiku ar nevisai atsiskaitė, naudota fizinė ir psichinė prievarta.

Bylos duomenimis, sutuoktiniai Šereikos 2009-ųjų vasarį atvyko į butą pas A.G. Ši moteris nebuvo atidavusi dalies pinigų už parduotas narkotines ir psichotropines medžiagas - 23 tūkst. litų.

Bylos įtariamasis V.B sudavė A.G. metaliniu strypu per rankas. N. Šereika, kaip įtariama, mediniu plaktuku sudavė ne mažiau 14 smūgių. Paskui A.G. buvo pargriauta ant žemės, jos galva prispausta koja.

K. Šereikienė kartu su V.B. išvertė visus bute buvusius daiktus ir pagrobė A.G. pasą, vairuotojo pažymėjimą, banko mokėjimo kortelę, vaizdo kamerą.

Po to A.G. nurodyta lipti į mašinos bagažinę, kur ji laikyta apie 20 minučių, vėliau moteris nuvesta į sandėliuką ir laikyta užrakinta apie penkias valandas.

Nuo grupuotės kliuvo ir narkotines medžiagas atsisakusiam platinti J.M. Įtariama, kad N. Šereika apgaule išviliojo J.M. iš buto, jį pasitiko su medine lazda rankoje ir liepė lipti į automobilio bagažinę. Vyras nuvežtas į bendrabutį, kur medine lazda, metaliniu plaktuku ir gumine žarna gavo apie dešimt smūgių, paskui nukentėjusysis buvo užrakintas sandėliuke.

K. Šereikienė per ikiteisminį tyrimą pasakojo, kad K.Mokšinas esą jai narkotikus duodavo maždaug 2-3 kartus per savaitę, su juo atsiskaitydavo kiekvieną dieną. Jis vakare pats ateidavo pasiimti pinigų. Kasdien atiduodavo kartais po 300, kartais po 500 litų.

N. Šereikienė pareigūnams pasakojo, jog jai susidarė įspūdis, kad Naujojoje Vilnioje viskas priklauso narkotikų platintojams, visi jų bijo - „jie iš karto, jei ką, veža į mišką, muša“.

Moteris pasakojo, kad anksčiau buvo sumuštas ir jos sutuoktinis. Įtariamoji teigė, kad labai gailisi dėl padaryto nusikaltimo, labai bijo K. Mokšino, jaudinasi dėl savo mažo vaiko.

Ekspolicininkas N. Šereika per ikiteisminį tyrimą pasakojo labai prieštaravęs, kad žmona užsiima dalykais, susijusiais su narkotikais. Apie tai jis sužinojo 2007-2008 metais, kai dar dirbo policijoje. Vyras teigė į nusikaltimus įsipainiojęs, nes žmona buvo skolinga nemažą sumą, jai grasinta, N. Šereika pasakojo, kad kai tik bandydavo sutrukdyti neteisėtai veiklai, visada būdavo sumušamas.

Kaltinamasis tikino, kad jis tik vežiodavo žmoną, matydavo, kad žmona kartais susitikdavo su K. Mokšinu, P. Jurevičiumi.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.