Korumpuotų policininkų medžiotojui – kruvinas perspėjimas

Praėjusį trečiadienį Kaune įkliuvo du kyšininkavimu įtariami Patrulių rinktinės 1-ojo būrio pareigūnai – Darius Kuršas ir Žilvinas Belickas.

Daugiau nuotraukų (1)

Nerijus Povilaitis

Mar 28, 2014, 10:55 AM, atnaujinta Feb 15, 2018, 1:19 AM

Vienas jų sulaikytas namuose, kitas – Patrulių rinktinės patalpose. Abiem pareigūnams pareikšti įtarimai paėmus kyšį, po apklausos jie išleisti į laisvę.

Lrytas.lt žiniomis, dviejų puikiai charakterizuojamų ir anksčiau savo vadovybei neužkliuvusių pareigūnų sulaikymas – plataus masto operacijos pradžia.

Jos tikslas – gerokai apkarpyti Kauno apskrities policijos komisariato Patrulių rinktinės gretas, baudžiamojon atsakomybėn patraukiant kyšius iš vairuotojų imti įpratusius policininkus.

„Gali nutikti net taip, kad nebus kam patruliuoti Kauno gatvėse“, – ironizavo Kauno apygardos prokuratūros atstovai.

Tikėtina, jog antrankiai dar keliems patruliams bus uždėti jau artimiausiomis savaitėmis.

Pagavo vaikiną iš kaimo

Kauno apskrities policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai patrulius D.Kuršą ir Ž.Belicką sulaikė dėl vasario 12-ąją Kaune įvykusio incidento.

Vytauto prospekte patruliuojantys porininkai sustabdė automobilį, kurio vairuotojas važiavo degant raudonam šviesoforo signalui.

Lrytas.lt žiniomis, automobilį vairavęs Kauno rajone gyvenantis jaunas vaikinas neturėjo ir vairuotojo pažymėjimo. Jis teisinosi buvęs priverstas neatidėliotinai sėsti prie vairo, nes skubėjęs iš ligoninės parsivežti mamą.

Vėliau apklausiamas Imuniteto skyriaus pareigūnų vaikinas prisipažino jį sulaikiusių patrulių maldavęs pasigailėti, taip pat jiems užsiminęs apie piniginį atlygį.

Jauno vairuotojo ir jį sustabdžiusių Kauno policininkų derybos baigėsi tuo, kad jam buvo leista nuvykti iki bankomato, kur išgrynino 500 litų. Pasak tyrimą atliekančių teisėsaugininkų, šie pinigai buvo perduoti patruliams. Apklausų metų šie kategoriškai neigė savo kaltę.

Panaudojo naują įkalčių rinkimo metodiką

Sulaikius korupcija įtariamus policijos pareigūnus Kauno patrulių rinktinėje kilo nemažas sujudimas.

Patruliai svarstė, kodėl kolegoms inkriminuojamas kyšio paėmimo faktas užfiksuotas vasario 12-ąją, o įtariamieji sulaikyti tik dabar.

Lrytas.lt pavyko sužinoti, kad abu patruliai buvo ilgą laiką stebimi, o įkalčiams rinkti Imuniteto skyrius panaudojo iki šiol mažai žinomą, unikalią metodiką.

Stebint šiuos pareigūnus surinkta nemažai įkalčių apie daugybę nusikalstamų veikų, kurias galėjo įvykdyti kiti Kauno policijos patruliai.

Nors Imuniteto skyriaus pareigūnai ir prokurorai kategoriškai atsisako aptarinėti naudotą įkalčių rinkimo taktiką, neatmetama tikimybė, kad šį kartą buvo pasinaudota mažai kam žinomomis policijos radijo stotelių galimybėmis.

Pareigūnų naudojamas skaitmeninis TETRA radijo ryšio standartas leidžia tinklo administratoriui įjungti bet kurios stotelės mikrofoną ir apie tai nieko neįtariant jos naudotojui klausytis aplinkui vykstančių pokalbių.

Kovotojui su korupcija – kruvinas perspėjimas

Atmosferą, kuri tvyro tarp Kauno policijos patrulių, kai kurių pareigūnų požiūrį į su korupcija kovojančius kolegas puikiai iliustruoja neseni įvykiai.

Prieš kurį laiką į darbą atvykęs Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus viršininkas Andrejus Rabij prie darbovietės durų rado kruviną „dovaną“.

Nežinomi grasintojai atvežę numetė išmėsinėtą stirną išskrostu pilvu, paleistomis žarnomis ir nukapotomis kojomis. Tuo metu stirnų medžioklės sezonas buvo uždraustas, tad gyvūną sumedžiojo brakonieriai. 

„Neabejoju, kad šis incidentas tiesiogiai susijęs su mūsų skyriaus vykdomomis funkcijomis. Jeigu kas nors mano, kad tokiu būdu pavyks mus įbauginti, klysta. To tikrai nepavyks padaryti, o šį išpuolį vertinu kaip groteskišką mūsų darbo įvertinimą“, – lrytas.lt sakė pagrindinis kovotojas su korumpuotais Kauno policininkais A.Rabij.

Dėl išpuolio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliekantys pareigūnai užsiminė jau nustatę potencialių įtariamųjų bei šiuo niekingu poelgiu suinteresuotų asmenų ratą.

Korumpuoti policininkai baisesni už kriminalinius nusikaltėlius

Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas Donatas Malaškevičius sakė neabejojantis, kad kruviną „dovaną“ kolegoms iš Kauno pateikė arba patys policininkai, arba su jais artimai susiję žmonės.

Tai bene kraupiausias, tačiau ne vienintelis atvejis Lietuvoje, kai bandoma paveikti „imunitetininkus“. Kituose miestuose šie pareigūnai prie savo automobilių rasdavo paliktus raštelius su ne pačiais gražiausiais linkėjimais.

„Tai ne kas kita, kaip desperacija. Demaskavus korumpuotus pareigūnus, jie visam laikui praranda didžiules pajamas. Tokie žmonės nebemoka dirbti jokio kito darbo, jie neišgali mėgautis prabanga, kurioje maudėsi lig šiol. Todėl jie puola į neviltį ir tokiais būdais bando mūsų kolegas įbauginti, jiems keršyti“, – sakė D.Malaškevičius.

Imuniteto valdybos vadovas sakė stebintis keistą tendenciją – korumpuoti policijos pareigūnai elgiasi aršiau už pavojingus kriminalinius nusikaltėlius.

„Banditai tokių dalykų niekada nedaro, jie žino, kad policininkas dirba savo darbą, priima tokias žaidimo taisykles, kokios yra. Net pagautas narkotikų prekeivis suvokia, kad anksčiau ar vėliau išeis į laisvę ir toliau bandys laimę prekiaudamas kvaišalais. Iš darbo policijoje išmestas pareigūnas puikiai suvokia, kad nusikalstama veikla niekada nebegalės verstis, jis netenka tų galimybių, kurias turėjo iki tol. Todėl  tokios moralės žmonės yra ypač pavojingi. Nėra baisesnio nusikaltėlio už tą, kuris vilki uniformą“, – sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas D.Malaškevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.