Autobuse susižalojusi keleivė toliau grumiasi teismuose

Maršrutinio autobuso, kurį stabdant nuvirto ir smarkiai susižalojo keleivė, vairuotojas nekaltas. Tokios išvados priėjo du uostamiesčio teismai. Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) grąžino bylą Klaipėdos apygardos teismui nagrinėti iš naujo.

D.Kulėšienė už savo teisybę kovos iki galo, jei reikės, pasieks ir Strabūrą.<br>A.Pilaitienės nuotr.
D.Kulėšienė už savo teisybę kovos iki galo, jei reikės, pasieks ir Strabūrą.<br>A.Pilaitienės nuotr.
D.Kulėšienė teismų slenksčius mina jau ketverius metus.<br>A.Pilaitienės nuotr.
D.Kulėšienė teismų slenksčius mina jau ketverius metus.<br>A.Pilaitienės nuotr.
D.Kulėšienės palaikyti teismuose susirenka būrys klaipėdiečių.<br>A.Pilaitienės nuotr.
D.Kulėšienės palaikyti teismuose susirenka būrys klaipėdiečių.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aušra Pilaitienė

Jun 29, 2015, 4:57 PM, atnaujinta Oct 28, 2017, 7:56 PM

Autobuse susižalojusi ir sveikatą praradusi 60 metų Danutė Kulėšienė nenuleidžia rankų – ji ketvirtus metus mina teismų slenksčius ir teigia – jei prireiks, pasieks ir Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre.

„Taip negali būti, tai baisu, nesąžininga, ciniška, Klaipėdoje neginamas teisingumas. Aš tik per plauką išlikau gyva. Buvau priversta ištverti šitiek fizinio ir moralinio skausmo, likau sužalota visam gyvenimui. Teismas visai nesigilino į mano parodymus, o autobusų parkas net neatsiprašė“, – po Klaipėdos apygardos teismo sprendimo, kuriuo buvo atmestas jos apeliacinis skundas, moteris sunkiai tramdė emocijas.

Klaipėdos apylinkės teisme prokuroras siūlė vairuotoją nuteisti ir skirti jam beveik penkių tūkstančių litų baudą.

Tačiau nuspręsta, kad keleiviai privalo pasirūpinti savo saugumu – sėdėti ir užsisegti saugos diržus, jei tokie yra, o stovėdami laikytis turėklų.

Nukentėjusios moters civilinius ieškinius – 100 tūkst. litų neturtinės ir 28 tūkst. litų turtinės žalos teismas paliko nenagrinėtus.

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti Klaipėdos miesto apylinkės teismo priimtą sprendimą. Aukštesnysis teismas nusprendė, kad baudžiamoji byla buvo teisingai išnagrinėta, o vairuotojas nepažeidė Kelių eismo taisyklių. Jis turėjo stabdyti autobusą, nes pėsčiųjų perėjoje atsirado žmogus. Moteris tuo metu kilo iš savo vietos su nešuliais ir nebuvo įsikibusi jokių turėklų.

Tokį sprendimą LAT apskundė ir pati D.Kulėšienė, ir prokuratūra.

LAT nustatė, kad Klaipėdos apygardos teismo teisėjai į dalį skundo argumentų neatsakė, o dalies jų iš esmės neišnagrinėjo.

D.Kulėšienė tikisi, kad šįkart viskas bus išsamiai išnagrinėta.

Dalies darbingumo netekusi kineziterapeutė D.Kulėšienė dėl savo bėdų nuo pat pradžių kaltino vairuotoją 52 metų Grigorijų Pavlovą.

Bylą dėl kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo Klaipėdos miesto apylinkės teismas nagrinėjo labai ilgai, teko skirti keletą ekspertizių dėl keleivės sveikatos. Incidentas nutiko 2011 lapkričio 16-osios vakarą Klaipėdoje, Naikupės gatvėje 1-ojo maršruto autobuse.

Pasak bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ vairuotojo G.Pavlovo, autobusą teko staiga stabdyti ties pėsčiųjų perėja, nes joje netikėtai pasirodė pėsčiasis.

Vyras tikina važiavęs nedideliu – 20 ar 30 kilometrų per valandą greičiu ir stebisi, kad nugriuvusi moteris galėjo taip smarkiai susižaloti. Jis svarstė, gal ji nebuvo atsisėdusi ir nesilaikė, nors to patvirtinti negali.

D.Kulėšienė pasakojo, kad tądien važiavo pas sergančią motiną.

„Tik įlipus į autobusą ir pasižymėjus taloną autobusą taip truktelėjo, kad aš, dar nespėjusi atsisėsti, atsitrenkiau į metalinę atramą. Apie tai liudijo ilgiausiai neišnykusi hematoma. O netrukus autobusas buvo stabdomas taip staigiai, kad išlėkiau iš sėdynės ir trenkiausi į grindis. Nuo skausmo negalėjau atsipeikėti, buvau beprarandanti sąmonę. O vairuotojas vietoje to, kad skubėtų padėti, mane dar išvadino simuliante“, – teisme pasakojo D. Kulėšienė, teigusi, kad pati turėjo išsikviesti greitąją.

Nuvežta į ligoninę moteris greitai atsidūrė operacinėje. Jai buvo pašalinta plyšusi blužnis, taip pat buvo lūžę penki šonkauliai.

„Mano gyvybė kabojo ant plauko, buvau netekusi trijų litrų kraujo. Tik medikų dėka likau gyva. Dvylika dienų praleidau ligoninėje, po to porą mėnesių negalėjau vaikščioti, iki šiol turiu vartoti vaistus“, – sako nukentėjusioji.

D.Kulėšienė teigia anksčiau dirbusi ne tik pagrindinėje darbovietėje, bet turėjusi ir antraeilių pareigų, nors ir tuomet jai buvo nustatytas dalinis nedarbingumas. Moteris gyvena be vieno inksto. Tačiau dabar, jos teigimu, ir jėgos, ir gyvenimo kokybė smarkiai suprastėjo.

G.Pavlovas teigė, kad netikėtai stabdant autobusą gali visko pasitaikyti, tačiau keleiviams įrengti įvairūs ranktūriai, už kurių reikia laikytis. Vairuotojas nuo pat pradžių neprarado vilties, kad kompleksinė sveikatos ekspertizė, autobuse buvę liudininkai ir kita surinkta medžiaga padės nustatyti tiesą ir jis bus išteisintas.

D.Kulėšienė viliasi, kad sulauks atlygio už patirtas patyčias ir skausmus. Dabar ji tik 40 proc. darbinga, o gruodį sulauks pensinio amžiaus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.