Atskleista organizuota grupė, įtariama pinigų plovimu

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai po kruopštaus neviešo, o vėliau – ikiteisminio tyrimo, per kurį buvo atlikti slapti veiksmai, sulaikė 34 metų Rusijos Federacijos pilietį. Jis su kitais Rusijos Federacijos piliečiais bei nenustatytais bendrininkais veikė organizuota grupe ir 2015 m. rugpjūčio 24–28 d. apgaulės būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą – beveik 90 000 eurų, priklausančių Italijoje registruotam juridiniam vienetui.

Policija atskleidė pinigus plovusią grupuotę.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvioji nuotr.
Policija atskleidė pinigus plovusią grupuotę.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 15, 2015, 4:07 PM, atnaujinta Oct 15, 2017, 5:26 PM

Minėti organizuotos grupės nariai nusikalstamu būdu gautas pinigines lėšas siekė nuslėpti ir vėliau įteisinti, t.y. skubiai atliko su jomis finansinę operaciją – nusikalstamu būdu įgytus pinigus pervedė į banko sąskaitą Lietuvoje, neįtardami, kad sąskaitą Lietuvoje jau kontroliuoja policija. Organizuotos grupės nariai tikėjosi gauti pinigines lėšas grynaisiais pinigais ir taip nuslėpti tikrąją pinigų kilmę ir save (kaip tikruosius pinigų gavėjus).

Per slaptąją policijos operaciją vienas minėtos organizuotos grupės narių buvo sulaikytas Vilniaus mieste. Dėl kitų šios grupės narių bus kreipiamasi į Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijas ir prašoma teisinės pagalbos dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn ir galimos ekstradicijos ar baudžiamojo persekiojimo perėmimo.

Dėl minėto nusikaltimo Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Generalinės prokuratūros prokuroras.

Vienas iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro prioritetų – kovoti su organizuotų ir sunkių formų tarptautiniu nusikalstamumu, nuolat stebėti, analizuoti ir vertinti stambių nusikalstamų verslo schemų kriminogeninius tarptautinius reiškinius.

Policija atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu Europoje nustatoma įvairių įžūlių pinigų užvaldymo atvejų, kai iš Europoje sąžiningai registruotų asmenų sąskaitų dingsta pinigai, vėliau, maskuojant pinigų kilmę, bandoma juos įvairiais būdais legalizuoti ir užvaldyti. Todėl policija pataria būti budresniems, atsargiems, saugoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, dažniau pasidomėti savo sąskaitos likučiu, o naudojantis elektronine bankininkyste, darant pavedimus stebėti, ar nėra kokių nors neįprastų trikdžių, uždelsimo, papildomai atsidarančių langų, reikalavimų pateikti tam tikrus duomenis. Ypač svarbu kompiuteryje, iš kurio daromi pavedimai, neatidarinėti nežinomų siuntėjų laiškų arba įtartinų pranešimų, nes tai gali būti jums atsiųstas virusas, kuris gali Jūsų piniginius srautus, darant banko pavedimą, nukreipti į visiškai kitą, nusikaltėlių kontroliuojamą, sąskaitą.

Jei pastebėjote panašių požymių, pirmiausia kreipkitės į banką – tikslinkite faktus, sąskaitas, atšaukite pavedimą, jei pamatėte, jog jis nukreiptas į kitą sąskaitą, o esant įtarimų dėl nusikaltimo, nedelsdami kreipkitės į policiją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?