Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl piketo prie I.Mikelionio namų

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą siekdama įvertinti, ar 2016 m. kovo 2 d. prie Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Irmanto Mikelionio namų surengtu piketu nebuvo trukdoma prokuroro veiklai.

Bus tiriamas piketo prie prokuroro namų organizavimas.<br>T. Bauro nuotr.
Bus tiriamas piketo prie prokuroro namų organizavimas.<br>T. Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 3, 2016, 1:19 PM, atnaujinta Jun 5, 2017, 4:59 PM

Taip pat ketvirtadienį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Leonardą Talmontą, prašydamas pagal kompetenciją išnagrinėti prašyme pateiktą informaciją apie Lietuvos Respublikos Seimo narių Petro Gražulio, Kęsto Komskio ir Valdo Vasiliausko veiklą rengiant, organizuojant ir vykdant minėtą piketą prie vyriausiojo prokuroro I.Mikelionio namų ir įvertinti, ar minėtų Seimo narių veikla neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.

Piketas prie prokuroro namų, kuriuose gyvena jo nepilnamečiai vaikai ir žmona, buvo surengtas po to, kai 2016 m. kovo 1 d. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras I.Mikelionis spaudos konferencijoje žurnalistams pateikė glaustą informaciją apie jo vadovaujamo departamento prokuroro kontroliuojamą rezonansinį ikiteisminį tyrimą, kuriame siekiama ištirti įtariamas sunkias korupcines veikas, jo eigą bei šiuo metu turimus duomenis.

Bendraudamas su žiniasklaida prokuroras pateikė atsakymus į visuomenei aktualius klausimus, įskaitant ir prokuratūros svarstomą ketinimą kreiptis į Europos Parlamentą prašant panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo europarlamentaro Rolando Pakso neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 118 straipsnio 1 dalį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja, valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose palaiko prokuroras. Vienas iš esminių prokuroro konstitucinio statuso aspektų yra prokuroro nepriklausomumas. Konstitucijos 118 straipsnio 3 dalyje yra įtvirtinta, kad prokuroras, vykdydamas savo funkcijas, yra nepriklausomas ir klauso tik įstatymo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.