G.Anupraičio, kuriam šūviais sužeistos abi kojos, būklė pagerėjo, jis šiomis dienomis buvo perkeltas iš Kauno klinikų reanimacijos į Mišrių traumų skyrių, tačiau šokas niekaip neapleidžia senolio – kol kas apie siaubingas žmogžudystes jis net nesuvokia arba jam per sunku apie tai kalbėti.
„Senelis kol kas lieka neapklaustas. Praėjusią savaitę jis tyrėjams pasakojo apie savo jaunystės laikus, mokslus gimnazijoje. Dabar taip pat nepavyksta surengti apklausos“, – pasakojo naujienų portalo lrytas.lt šaltiniai.
G.Anupraičio gyvybei pavojus negresia – pirminiais duomenimis, peršautų kojų operacijos atliktos sėkmingai.
Senelio ir nužudytųjų kūnuose kulkų nepavyko aptikti – padarytos kiauryminės žaizdos.
„Negaliu nieko komentuoti – vyksta ikiteisminis tyrimas“, – antradienį paklaustas apie naujienas garsioje byloje, tvirtino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.
Tylos sienos nesugriovė
E.Anupraitis pareigūnams per praėjusią savaitę vykusią apklausą pareigūnams neatsivėrė ir iki šiol savo pozicijos nepakeitė.
Jaunuolis apie žudynes per apklausą beveik nekalbėjo – pasakė tiek, kad egzekucijos metu buvo namuose su aukomis, tačiau savo kaltę neigė.
Įtariamasis prisiminė, kad nežudė, bet kitas aplinkybes teigė pamiršęs.
Vaikinas nieko neaiškino ir apie galimas žudynių priežastis, konfliktus su savo artimaisiais.
E.Anupraitis pastarosiomis dienomis netapo kalbesnis, nepareiškė noro duoti išsamių parodymų.
Kol kas neaišku, kada įvyks jo parodymų patikrinimas nusikaltimo vietoje Gaižėnų kaime, kuriame esančiame name kovo 27-osios pavakare rasta negyva E.Anupraičio močiutė 74 metų Genė Anupraitienė, jo 49 metų tėvas Gintaras Anupraitis, 48 metų motina Anžela Anupraitienė ir 37 metų dėdė Nerijus Anupraitis.
E.Anupraičio advokatas Valteris Alekna portalui lrytas.lt antradienį teigė, jog teisėsauga apie parodymų patikrinimo datą jam dar nepranešė. Advokatai visuomet informuojami apie tokius veiksmus.
Bėglys buvo radęs pastogę
Tyrimui vadovaujanti Kauno prokurorė Auksė Lipkevičienė portalui patvirtino, jog parodymų patikrinimo nusikaltimo vietoje artimiausiu metu nebus.
Šiuo metu reikia atlikti daugelį ikiteisminio tyrimo veiksmų, rūpintis ekspertizėmis, patikrinti įtariamojo versijas.
Pavyzdžiui, reikės patikrinti E.Anupraičio aiškinimus, jog jis tris dienas iki sulaikymo gyveno ir nakvojo tam tikrose vietose.
Prokurorė neatskleidė, kur konkrečiai jis buvo, tačiau patvirtino, jog miškais aplink Gaižėnus jis neklajojo, turėjo pastogę.
Reikės apklausti nemažai liudininkų, kurie patvirtins arba paneigs E.Anupraičio žodžius.
Psichiatrai turės atsakyti į klausimą, ar įtariamasis nusikaltimo metu suprato savo veiksmus ir galės stoti prieš teismą.
Išžudytą šeimą rado įtariamojo sesuo
Manoma, kad Anupraičių šeimos nariai buvo nužudyti kovo 25-osios vakarą arba kovo 26-osios naktį.
Pastarąjį kartą E.Anupraitį kaimynai matė kovo 25-osios popietę, apie 16 valandą – jis žingsniavo namų link ir atrodė visiškai ramus.
Niekas iš aplinkinių gyventojų iš Anupraičių sklypo negirdėjo šūvių, pagalbos šauksmo ar šuns lojimo. Artimiausia valda yra maždaug už 200 metrų.
Nušautus tėvus, močiutę ir dėdę rado E.Anupraičio jauniausia sesuo 19-metė Sandra Anupraitytė, studijuojanti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre ir gyvenanti šiame mieste.
Merginai nuo kovo 25-osios vakaro nepavyko prisiskambinti tėvams, todėl kovo 27-osios pavakare, pirmadienį, ji su savo draugu nuvyko į Gaižėnus.
Pravėrusi kuklaus medinio namo duris S.Anupraitytė nustėro iš siaubo – šeimos nariai gulėjo negyvi, jiems buvo šauta mažiausiai 21 kartą į galvą, krūtinę, kitas kūno vietas.
Vienintelis likęs gyvas E.Anupraičio 80 metų senelis G.Anupraitis nepajėgė pakviesti pagalbos, nes jam buvo peršautos abi kojos.
Senelis patyrė didžiules kančias
G.Anupraitis verandoje dvi paras kankinosi šalia savo sūnaus – E.Anupraičio dėdės N.Anupraičio – lavono.
Sužeistas pensininkas gulėjo ant grindų, o N.Anupraičio kūnas buvo ant sofos.
Senukas nepasiekė vandens ir maisto, neteko daug kraujo. Šoką patyręs G.Anupraitis paguldytas į Kauno klinikas, jis iki šiol nepajėgia duoti rišlių parodymų.
Pareigūnai sučiupo E.Anupraitį kovo 28-ąją, prieš vidurdienį. Įtariamasis buvo sulaikytas prie Marijampolės autobusų stoties – pas jį rastas ir asmeninis legalus kovinis pistoletas „IZH Baikal“, iš kurio, kaip įtariama, ir buvo paleisti mirtini šūviai.
Netikėtai prireikė ginklo
Kauno apylinkės teismas praėjusį trečiadienį leido suimti E.Anupraitį trims mėnesiams. Jis suėmimui neprieštaravo, nors ir neigė savo kaltę.
Išaiškėjo, kad leidimas laikyti ginklą jam buvo išduotas praėjusių metų rudenį.
Tuo metu medikams nekilo abejonių dėl E.Anupraičio psichikos būklės, be to, jis buvo nepriekaištingos reputacijos.
Nieko bloga neįtarė ir Ekskomisarų biuro atstovai, priėmę jį dirbti kovo 1 dieną. E.Anupraitis ir jo tėvas apsaugininkais dirbo Kaune, tik skirtingose firmose.
Vaikinas buvo įdarbintas į saugos bendrovę, nes atitiko keliamus reikalavimus.
Buvusiems bendradarbiams E.Anupraitis paliko pareigingo, uždaro žmogaus įspūdį. Dirbant Ekskomisarų biure ginklo jaunuoliui nereikėjo – jis stebėjo objektus.
Tai dar labiau sustiprina įtarimus, kad nusikaltimą jis galėjo būti suplanavęs iš anksto, – tam ir įsigijo ginklą.
Kas paveikė jaunuolį?
Priežastys, paskatinusios jaunuolį žengti siaubingą žingsnį, vis dar lieka neaiškios.
Svarstoma, kad jis galėjo kęsti nuoskaudas, pažeminimą, galbūt susirgo psichine liga.
Psichiatrai aiškinsis, ar vaikinas yra pakaltinamas.
E.Anupraitis Kačerginės pagrindinę mokyklą ir prestižinę Kauno „Saulės“ gimnaziją baigė puikias pažymiais (9,8 ir 9,6 balo), į stojo į Liverpulio (Anglija) universitetą, kur studijavo chemiją ir nanotechnologijas.
Jaunuolį pažinoję žmonės prognozavo jam puikią ateitį, o jo tėvas didžiuodamasis pasakojo apie sūnaus pasiekimus.
Grįžęs iš Anglijos, vaikinas tikriausiai nerado geriau apmokamo darbo, todėl įsidarbino apsaugininku.
Neatmetama, jog jį galėjo karčiai nuvilti nesėkmingos darbo paieškos.
E.Anupraičio motyvo negalėjo nurodyti ir abi jo seserys – Kaune studijuojantis A.Anupraitytė ir Anglijoje gyvenanti 24 metų Deimantė, iškart po laidotuvių su savo vyru užsieniečiu išvykusi į šią šalį.