19-metis per brolio banko sąskaitą pasiėmė beveik 37 tūkst. eurų paskolų

Dažnai sukčiai pasikėsina į nepažįstamų žmonių banko sąskaitas, lengvai gauna prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus ar išvilioja tūkstantines sumas iš garbaus amžiaus senolių. Atvejų, kai norima pasinaudoti šeimos narių pinigais pasitaiko rečiau, tačiau jie būna išskirtiniai. Tokioje situacijoje atsidūrė 31-erių metų Kelmės rajono gyventojas, kai jo devyniolikmetis brolis M. B., pasinaudodamas jo banko sąskaita iš greitųjų kreditų bendrovių pasiėmė paskolų už beveik 37 tūkstančius eurų.

 19-metis per brolio banko sąskaitą pasiėmė beveik 37 tūkst. eurų paskolų.<br> R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
 19-metis per brolio banko sąskaitą pasiėmė beveik 37 tūkst. eurų paskolų.<br> R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 10, 2017, 10:55 AM, atnaujinta Nov 10, 2017, 11:00 AM

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, baudžiamąją bylą Kelmės rajono apylinkės teismui perdavė Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Bendikas. 

Joje M. B. kaltinamas neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone, prisijungimu prie informacinės sistemos, mokėjimo kortelės ir jos duomenų panaudojimu, sukčiavimu, dokumento pagrobimu arba panaudojimu bei dokumento suklastojimu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo aiškinamasi, kaip jaunuoliui pavyko per daugiau nei pusės metų laikotarpį nevaržomai naudotis vyresniojo brolio sąskaita ir pinigais apie tai jam net nenutuokiant.

Tyrimą atlikusiems Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams pavyko nustatyti, kad viskas prasidėjo nuo to, kai kaltinamasis panoro įsigyti brangų kompiuterinį žaidimą ir nusifotografavo brolio bankinę mokėjimo kortelę. Panaudojęs elektroniniam pirkimui atlikti reikalingus duomenis, vaikinas įsigijo žaidimus.

Vėliau jaunuolis gavo prisijungimus prie elektroninės bankininkystės iš paties brolio, kai vyresnėlis sutiko jam paskolinti pinigų automobilio remontui. M. B. pasinaudojo brolio gerumu ir tada, kai turėdamas prisijungimo duomenis per kelis kartus į savo sąskaitą persivedė virš 2 tūkstančių eurų. Taip pat jis ne kartą išsigrynino pinigų, kai pasiimdavo iš Vilniaus grįžusio brolio kortelę, paliktą pas tėvus namuose.

Kartą kaltinamasis, pasiėmęs brolio asmens tapatybės kortelę, nuėjo į banką. Prisistatęs brolio vardu ir ten pateikęs minėtą kortelę, nutraukė jo vardu sudarytą indėlio sutartį ir į savo asmeninę sąskaitą pervedė dar kelis tūkstančius eurų.

Jaunėliui ir to buvo ne gana. Iš greituosius kreditus teikiančių bendrovių jis pradėjo imti paskolas. Pamačius, kad kaupiasi didelės palūkanos, M. B. kreipėsi į kitas bendroves, kad suteiktų naujų paskolų, taip norėdamas padengti skolas, susidariusias iš anksčiau paimtų kredito įmonių. 

Taip jis iš viso pasiėmė 25 paskolas, kurių suma viršijo 30 tūkstančių eurų.

Nusikaltimų virtinę pavyko užčiuopti tada, kad tikrajam banko sąskaitos savininkui paskambino greitųjų kreditų bendrovės atstovė, kuri pranešė apie susikaupusią skolą.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamajam M. B. numato laisvės atėmimą iki 6 metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.