Klaipėdos teismas nubaudė kontrabandininkams talkinusį muitininką

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį 48 m. L. Č., kuris pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kontrabandos, kai padėjo į Lietuvą įvežti 183 tūkst. 554 eurų vertės cigarečių krovinį.

Klaipėdos teismas nubaudė Panemunės pasienio kontrolės poste kontrabandininkams talkinusį muitininką.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Klaipėdos teismas nubaudė Panemunės pasienio kontrolės poste kontrabandininkams talkinusį muitininką.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Nubaustas cigarečių kontrabandą praleidęs šilutiškis  muitininkas ir rusas vairuotojas.<br> G.Pilaičio nuotr.
Nubaustas cigarečių kontrabandą praleidęs šilutiškis  muitininkas ir rusas vairuotojas.<br> G.Pilaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 9, 2018, 2:00 PM, atnaujinta Mar 11, 2018, 4:30 PM

Kaip rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime, muitinėje dirbusiam inspektoriui skirta 18 tūkst. 830 eurų bauda ir trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Jo bendrininkas, 44 metų Rusijos Federacijos pilietis S. B., nuteistas dėl kontrabandos, jam skirta 9 tūkst. 415 eurų bauda.

Teismas nustatė, kad Klaipėdos teritorinės muitinės Mobilių grupių posto inspektoriumi dirbęs L. Č., iš anksto susitaręs su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, 2016 m. rugpjūtį per Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio postą padėjo gabenti cigarečių kontrabandą.

Mobilia rentgeno kontrolės sistema patikrinęs vilkiko puspriekabę jis tyčia neišsaugojo puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos ir muitinės Elektroninių žurnalų informacinėje sistemoje (EŽIS) neteisingai nurodė, kad neatitikimų nenustatyta.

Išvengiant muitinės kontrolės į Lietuvą buvo įvežtas 64 tūkst. 61 pakelis cigarečių, paženklintų Rusijos Federacijos banderolėmis. Nusikaltimas paaiškėjo, kai posto inspektoriaus veiksmais suabejoję muitinės pareigūnai, turėdami pakankamai informacijos, kad per valstybės sieną gali būti gabenama kontrabanda, ją patikrino ir turima informacija visiškai pasitvirtino.

L. Č. savo kaltės nepripažino ir teigė, jog dėl kontrabandos sutaręs nebuvo, o jos galėjo nematyti netyčia, iš nuovargio, dirbdamas aplaidžiai ir kt. Teismas, ištyręs byloje surinktus įrodymus, šiuos teiginius kategoriškai atmetė. Tuo metu cigarečių siuntą gabenęs vilkiko vairuotojas S. B. teisme savo kaltę pripažino visiškai. Jis patvirtino, kad per Lietuvos sieną puspriekabėje įrengtose slėptuvėse nebe pirmą kartą gabeno cigaretes.

Kaltinamųjų L. Č. ir S. B. kaltė teisme įrodyta kaltinamojo S. B. prisipažinimu, taip pat liudytojų parodymais, kuriais netikėti teismas neturėjo jokio pagrindo, nes jie logiški, nuoseklūs, papildantys vieni kitus, neprieštarauja kitiems bylos duomenims bei nustatytoms faktinėms bylos aplinkybėms, juos patvirtino kita baudžiamosios bylos medžiaga.

„Piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi padariniai daro didelę žalą valstybei. Šioje byloje piktnaudžiavimu apkaltintas valstybės tarnautojas muitinės pareigūnas, t. y. asmuo, kuriam keliami aukšti profesiniai ir etiniai reikalavimai. Savo tyčiniais, priešingais tarnybai veiksmais jis diskreditavo valstybinės institucijos pareigūno vardą, parodė nepagarbą šalies įstatymams ir sumenkino valstybinės institucijos autoritetą“, – apkaltinamąjį nuosprendį komentavo bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Savinijus Katauskas.

Skirdamas bausmę sunkiu ir apysunkiu nusikaltimais kaltinamam L. Č. teismas atsižvelgė į tai, kad jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o atsakomybę sunkina nusikalstamos veikos padarymas bendrininkų grupe. Teigiama, kad nors reali žala valstybės ekonomikai nepadaryta ir muitininkas veikė kaip padėjėjas, tačiau jo vaidmuo darant nusikaltimą buvo pakankamai reikšmingas.

L. Č. nusikalstamas veikas padarė darbinės veiklos srityje, todėl, be baudos, jam skiriama ir baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas.

Rusijos piliečio atsakomybę dėl padaryto sunkaus nusikaltimo apsunkino aplinkybė, jog jis padarytas bendrininkų grupe, kurioje S. B. veikė kaip vykdytojas. Tačiau teismas atsižvelgė į tai, kad jis prisipažino kaltu ir nuoširdžiai gailisi.

Teismas nusprendė, kad kontrabandos būdu gabentos cigaretės turi būti sunaikintos, o jas gabenęs vilkikas „Renault Magnum“ ir puspriekabė-šaldytuvas konfiskuoti, nes buvo panaudoti darant nusikalstamą veiką.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.