Kaip jau skelbė
lrytas.lt, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 4 val., Vilniuje,
Pylimo gatvėje, degė lauko durys į Lietuvos gėjų lygos biurą. Pro šias duris galima patekti ir į drabužių parduotuvę pirmame aukšte, todėl policija apie gaisrą pranešė tik parduotuvės darbuotojams, o Gėjų lygos darbuotojai sudegusias duris pamatė tik iš ryto atėję į darbą.
Lietuvos gėjų lyga kreipėsi į Vilniaus trečiąjį policijos komisariatą dėl bandymo padegti jų biuro patalpas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Vilniaus policijos komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius pranešė, kad naktį gautas pranešimas iš drabužių parduotuvės, kad degė jų durys ir langų rėmai, o iš ryto – pranešimas iš Lietuvos gėjų lygos, kad suniokotos jų biuro durys. Ten prašoma pažymėti, kad tai nusikaltimas padarytas iš neapykantos. Vis dėlto pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo bei suniokojimo.
P.Radvilavičius pažymėjo, kad prašymas nurodyti nusikaltimą iš neapykantos gaunamas itin retai, jis su tokiu iki šiol nebuvo susidūręs.
LGL programų vadovas Eduardas Platovas lrytas.lt papasakojo, kad jų bendruomenė labai dėkinga taksistui, kuris važiuodamas pamatė liepsnas, sustojo ir užgesino savo gesintuvu.
E.Platovo teigimu, iš pradžių policininkai nenorėjo pripažinti padegimo fakto, bet ugniagesiai jiems įrodė, kad tai padegimas. Visur tvyrojo stiprus benzino kvapas.
Ugniagesiai perspėjo, kad tai labiau panašu į pagąsdinimą. Jei padegėjai būtų norėję rimto gaisro – būtų nesunkiai padegę žaliuzes, kurios dega labai gerai.
E.Platovas girdėjo, kad policininkai patarė rūbų parduotuvės darbuotojams ant durų aiškiai parašyti „rūbai“, kad ten nebūtų tik LGL iškabos.
„Policijos nenoras pripažinti neapykantos nusikaltimą - jos neprofesionalumo įrodymas“,- sakė E.Platovas.
Jo įsitikinimu, tai – išpuolis prieš visą gėjų ir lesbiečių bendruomenę. Galbūt tai galėjo išprovokuoti pastaruoju metu aktyviai skleidžiama žinia apie būsimas gėjų eitynes Vilniuje. Be to, gegužę prieš LGL biurą buvo išdažyta gatvė gėjų vaivorykštės spalvomis.
Visiškai sudegė laukinės durys, jas reikės keisti. LGL patalpas nuomojasi iš privataus asmens. Lietuvos gėjų lyga čia įsikūrė prieš trejus. Tai buvo pirmas lygos biuras, kuris buvo gerai matomoje vietoje.
„Jei kas turėjo iliuzijų, kad mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje - jų neliko“,- kartojo E.Platovas.
Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko sakė, kad išgirdus apie gaisrą ofise jam vėl atgijo seni prisiminimai.
„Negalima ir toliau matyti gyvenime tik rožines spalvas“,- sakė jis.
V.Simonko šiuo metu grįžta iš pasaulinės gėjų konferencijos, kuri vyko Vankuveryje (Kanadoje). Ten dalyvavo atstovai iš 40 šalių.
„Mes labai atsipalaidavome ir pradėjome galvoti, kad gyvenimas gerėja. Bet šalia gerėjimo ženklų yra ir neapykantos apraiškų, kurių irgi nemažėja. Mūsų bendruomenė jaučiasi nesaugi“,- sakė V.Simonko.