Bėgliui nepavyko išsisukti

Kaune nuosprendį išgirdo tarptautinės žmonių prekeivių gaujos narys – 28-erių jonaviškiui Robertui Mockui skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Ši byla buvo atskirta, nes įtariamasis ilgai slapstėsi užsienyje.

R.Mockus mušdavo tautiečius, išdrįsusius priešintis žmonių prekeiviams.
R.Mockus mušdavo tautiečius, išdrįsusius priešintis žmonių prekeiviams.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 28, 2018, 8:55 AM

Anksčiau už vagystes Jungtinėje Karalystėje teistas R.Mockus priklausė tautiečius terorizavusiai grupuotei, kuri veikė Lietuvoje ir užsienyje.

Tyrėjų duomenimis, R.Mockus atliko smogiko vaidmenį – mušdavo gaujos vadeivoms nepaklususius tautiečius, kurie užsienyje būdavo paverčiami vergais.

Jauną bedarbį pareigūnai juokais praminė skrajojančiu olandu. Iš pradžių vengdamas atsakomybės už prekybos žmonėmis aukų sužalojimą jis slapstėsi Anglijoje, tačiau 2016 metais šioje šalyje buvo sulaikytas ir perduotas Lietuvai.

Pareiškus įtarimus žmonių prekybos byloje jonaviškis nebuvo suimtas – jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

2017-ųjų rugsėjį R.Mockus į kriminalistų akiratį pateko dėl naujo nusikaltimo – dviejų žmonių sužalojimo Jonavoje.

Nelaukdamas, kol pareigūnai pasibels į duris, jis vėl spruko į užsienį, tačiau šių metų liepą buvo sučiuptas Anglijoje.

Įkliuvusį bėglį nuspręsta suimti, kad jis dar kartą nesugalvotų sprukti.

2018 metų spalį buvo paskelbtas nuosprendis penkiems jonaviškio bendrininkams – iš Kauno kilusiam 34 metų emigrantui Tomui Žemrietai, Kauno rajone gyvenusiam 34 metų Andrejui Pliškinui, jo 30 metų broliui Lukui Pliškinui, Vokietijoje statybininku dirbusiam 30 metų Deividui Bapkauskui ir 36 metų kaunietei Deimantei Jasevičienei.

Jungtinėje Karalystėje vadybininku dirbančiam T.Žemrietai skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė, o A.Pliškiną nuspręsta įkalinti 4 metams. Tyrėjų duomenimis, šie du vyrai buvo gaujos vadeivos, labiausiai prisidėjo prie jos nusikaltimų, todėl sulaukė realių laisvės atėmimo bausmių.

L.Pliškinui skirta lygtinė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, o D.Jasevičienė už poveikį nukentėjusiajam dėl melagingų parodymų davimo privalės sumokėti 1,8 tūkst. eurų baudą. Vienintelis D.Bapkauskas buvo išteisintas neįrodžius kaltės.

Gauja įklampindavo tautiečius į skolas, o paskui versdavo daryti nusikaltimus.

Prekybos žmonėmis ir reketo byloje nukentėjusiaisiais pripažinti septyni vyrai iš įvairių Lietuvos miestų, tačiau aukų galėjo būti gerokai daugiau.

Įviliodavo į spąstus

Vargingai gyvenantys žmonės patikėdavo pažadais, kad Anglijoje jiems bus parūpintas legalus darbas ir mokamas didelis atlyginimas.

Bet realybė buvo kitokia: žmonių prekeiviai naujiesiems emigrantams darbo ieškoti neskubėdavo. Jiems būdavo skolinami pinigai būsto nuomai, maistui ir kitoms išlaidoms, kol neva bus surastas darbas.

Įklimpę į skolas apgautieji sulaukdavo grasinimų kuo greičiau jas atiduoti. Nusikaltėliai liepdavo vogti ir sukčiauti, o gautą nešvarų uždarbį atiduoti už skolas.

Prekeivių žmonėmis aukos grobdavo brangius automobilius, labdarai skirtas prekes.

Per prievartą nusikaltėliais tapusiems lietuviams būdavo brukami suklastoti dokumentai – naudodamiesi jais jie svetimu vardu atsidarydavo sąskaitas bankuose.

Šiose sąskaitose atsidurdavo nusikalstamu būdu gauti pinigai, kuriuos, įtariama, pasisavindavo T.Žemrieta su savo sėbrais. Tie, kurie mėgindavo priešintis, būdavo žiauriai sumušami.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.