Tarptautinė operacija: sulaikyta virš 300 tūkst. suklastotų saldainių

Lietuvos muitinė kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba dalyvavo EUROPOLO ir INTERPOLO koordinuojamoje operacijoje OPSON VIII, skirtoje kovai su suklastotu maistu ir gėrimais.

Tarptautinė operacija: sulaikyta virš 300 tūkst. suklastotų saldainių.<br>Muitinės departamento nuotr.
Tarptautinė operacija: sulaikyta virš 300 tūkst. suklastotų saldainių.<br>Muitinės departamento nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 25, 2019, 3:36 PM

Lietuvos muitinė šios operacijos metu sulaikė 335 tūkst. padirbtų saldainių, kurie buvo supakuoti siekiant patraukti labiausiai pažeidžiamos vartotojų grupės – vaikų – dėmesį. Dėka Lietuvos muitininkų, šie galimai pavojingi sveikatai saldumynai į rinką nepateks.

Šioje operacijoje, trukusioje net penkis mėnesius (nuo 2018 m. gruodžio iki 2019 m. balandžio) iš viso dalyvavo 77 šalių policijos, muitinės, nacionalinių maisto priežiūros tarnybų ir privataus sektoriaus atstovai.

Iš viso šios operacijos metu buvo konfiskuota virš 100 mln. eurų vertės potencialiai pavojingų maisto produktų ir gėrimų. Sulaikyti 672 asmenys, daugelyje šalių pradėti tyrimai. Jų metu paaiškėjo, kad nusikaltėliai yra linkę klastoti bet kokio tipo maisto produktus ir gėrimus negalvodami apie žmonių patiriamus nuostolius, kol tokia veikla neša pelną.

Praėjusią savaitę EUROPOL išplatintame pranešime buvo pateikta informacija, kad atlikus daugiau kaip 67 tūkst. patikrinimų parduotuvėse, turgavietėse, oro, jūrų uostuose ir pramonės objektuose, iš viso buvo konfiskuota apie 7 tūkst. tonos ir 33 mln. litrų potencialiai pavojingų padirbtų maisto produktų ir gėrimų.

Jari Liukku, EUROPOL Europos sunkių formų ir organizuotų nusikaltimų centro vadovas įvertino milžinišką skirtingų valstybių pareigūnų indėlį. Jo teigimu „ši operacija dar kartą parodo, kad nusikaltėliai pasinaudos kiekviena galimybe uždirbti pelno.

Sulaikymų apimtys patvirtina, kad maisto produktų padirbinėjimas apima visų tipų maisto produktus ir vyksta visame pasaulyje, o tai kenkia ne tik vartotojų piniginei, kai jie moka už tai, ko negauna, o blogiausiu atveju, maisto produktų klastojimas gali sukelti rimtą žalą visuomenės sveikatai. Pasak p. J.Liukku, EUROPOL ir teisėsaugos institucijų pareiga yra užtikrinti, kad maisto produktai, patenkantys į vartotojų lėkštes, būtų kokybiški ir saugūs.“

Jam pritarė ir INTERPOL Organizuotų ir naujų formų nusikaltimų padalinio direktorius Paul Stanfield, kuris teigė, kad „padirbtų ir standartų neatitinkančių maisto produktų ir gėrimų galima rasti viso pasaulio parduotuvių lentynose, vis didėjantis jų pardavimas internetu didina nusikaltimų maisto srityje keliamą grėsmę visuomenei“. Pasak jo, „operacijos OPSON VIII metu didelis kiekis padirbtų maisto produktų ir gėrimų išimtas iš apyvartos, tačiau šioje srityje dar galima padaryti gerokai daugiau.

INTERPOL ragina stengtis geriau koordinuoti veiksmus nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiu, siekiant sustabdyti šį reiškinį, keliantį pavojų vartotojų sveikatai visame pasaulyje.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.